Віртуальні виставки

ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ КНИГ

Шановні  освітяни. Вітаємо з початком нового навчального року!! Бажаємо  величезного бажання вчити та здобувати нові знання. Легкого навчального року вам, дружньої атмосфери, цікавих подій, чудових оцінок і постійного прагнення бути кращим, ніж учора. Успіхів, удачі, здоров’я, терплячості і чудових результатів!
Пропонуємо Вам віртуальну виставку новинок педагогічної  літератури “Бібліотека сучасного вчителя”.

Шановні читачі!

2221Пропонуємо Вам ознайомитись з тематичними виставками книжкового фонду науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО.
Різноманітність цікавих та корисних книг спонукає нас розповісти усім бажаючим про цей чудовий скарб, який Ви можете отримати, завітавши до нашої Бібліотеки.
Віртуальні виставки – новий інформаційний продукт бібліотеки, що представляється як консолідація традиційного книжкового і новітнього електронного способів презентації інформації. Вона компактна, містка і є актуальним провідником у великому потоці інформації.
Віртуальні виставки книг постійно поновлюються, в залежності від книг, які отримала бібліотека.


 

 2020 рік

 Українські садочки, школи та інші навчальні заклади – відтепер на карантині. Але чим же зайняти себе та дітей довгими весняними днями, щоби провести час з користю та радістю? Звісно, читати цікаві книжки  Пропонуємо віртуальну виставку сучасної літератури, розраховану на дітей батьків та вчителів. Ми зібрали для вас кілька ідей на будь-який смак та вік – ці захопливі історії допоможуть відволіктися від поганих думок, зберігати спокій та отримувати задоволення водночас.

Більш детальну інформацію про цю літературу можна дізнатись на сайтах видавництв (Назва видавництва вказана в бібліографічному описі кожної книги).

 Віртуальна виставка літератури «Коли всі вдома» Найкращі новинки літератури для дітей, батьків, вчителів


medit 2Анатолій Вихрущ. Медитація. – Тернопіль: Підручники і посібники, 2015. – 56 с.

«Медитація – третя книга поезій А.В. Вихруща. Автор присвятив її тернополянам. Головною темою збірки є наближення до розуміння призначення людини, її готовності до самоусвідомлення.


monitoryng

Тернопільське видавництво «Астон» випустило з друку в 2015 році посібник «Моніторинг як механізм управління процесом навчання: методичний практикум для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів». Укладач – Г.С. Грай.

У посібнику розглянуто структуру та зміст моніторингу як засобу управління навчально-виховним процесом, викладено практичні рекомендації з організації служби шкільного моніторингу у навчальному закладі.

Посібник презентує технологію проведення поточного, тематичного, підсумкового оцінювання з використанням елементів моніторингу, зокрема формули для обчислення, анкети, тести.

З посібником можна ознайомитися в науково-педагогічній бібліотеці ТОКІППО.


Завантажити Навчальні та навчально-методичні ресурси з правової та громадянської освіти (з фондів науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО)

 

 

 

 


НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

161

Баришполець О.Т. Український словник медіа культури / О.Т. Баришполець; НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології. – К.: Міленіум, 2014. – 196 с.

У словнику вперше в Україні здійснено спробу дати тлумачення термінів, які виникли у зв’язку з глобалізацій ними процесами в ході розвитку інформаційного суспільства. Численність та специфіка термінів обумовили структуру словника. Мін складається з трьох розділів: «Медіакультура особистості та суспільства», «Інтернет- та кіберкультура», «Медіаосвіта. Медіапсихологія», в яких об’єднано понятійні апарати цих сфер суспільного життя.


162

Медіапсихологія: на перетині інформаційного та освітнього просторів: монографія / [О.Т. Баришполець, О.Л. Вознесенська, О.Є. Голубєва, Г.В. Мироненко, Л.А. Найдьонова, Н.О. Обухова, Н.І. Череповська]; за наук. ред.. Л.А. Найдьонової, Н.І. Череповської; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – К.: Міленіум, 2014. – 348 с.

У монографії представлено результати науково-дослідної роботи «Соціально-психологічні аспекти взаємодії інформаційного та освітнього просторів України». Медіапсихологію розглянуто як нову галузь, що інтегрує напрацювання психології та наук із соціальних комунікацій і виступає концептуальною основою медіаосвіти. Головну увагу приділено найбільш дискусійним проблемам взаємодії медіа та освіти.

 


163

Психологія групової ідентичності : закономірності і становлення : [монографія] / [П.П. Горностай, О.А. Ліщинська, Л.Г. Чорна та ін.] ; за наук. ред. П.П. Горностая ; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – К. : Міленіум, 2014. – 252с.

Монографію присвячено дослідженню соціально-психологічних вимірів групової ідентичності та інших інтеграційних феноменів у контексті життєдіяльності малої групи. Значну увагу приділено вивченню таких форм і видів групової діяльності, як рольова,гендерна, професійна ідентичність.

Для фахівців у галузі соціальної психології, соціології, викладачів інститутів післядипломної педагогічної освіти, шкільних психологів, для молоді та всіх, хто цікавиться проблемами малих груп.

 


164

Титаренко Т. М. Психологічні практики конструювання життя в умовах постмодерної соціальності : [монографія] / [ Т.М. Титаренко, О.М. Кочубейник, К.О.Ч еремних] ; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – К. : Міленіум, 2014. – 206с.

У монографії представлено результати дослідження соціально-психологічних практик конструювання життя в умовах постмодерної соціальності.

Для науковців, викладачів у галузі психології, методології науки та всіх, хто цікавиться проблемами становлення особистості в сучасному суспільстві.

 


165

Формування ефективної політичної участі молоді : технології психологічного супроводу : [монографія] / за наук. ред. Л.О. Кияшко ; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – К. : Міленіум, 2014. – 314с.

Монографія пропонує грунтовне дослідження об’єктивних та суб’єктивних чинників макро- і мікросередовища, які впливають на формування мотивації та навичок політичної участі молоді.

Засуджую політику геноциду!

Література про злочини, скоєні нацистами під час окупації України у роки Другої світової війниmaytgauzen

Українські в’язні концтабору Маутгаузен: Свідчення тих, хто вижив / Упорядкування Т.В. Пастушенко, М.Ю. Шевченко та ін. – К.: Видавництво імені Олени Теліги, 2009. – 336 с.

У книжці представлені спогади, листи та усні історії співвітчизників, які дають змогу пролити світло на особливий досвід перебування українських в’язнів в одному з нацистських концтаборів – Маутгаузені.


anna frank schodennik

Франк А. Щоденник / Пер. з нім. – 3-є вид. –К.: Сфера, 2009. – 282 с.

Перший український переклад всесвітньовідомого твору Анни Франк (1929-1945) здійснено з найповнішого видання. Щоденник, який вела єврейська дівчинка понад два роки, переховуючись від нацистів в одному з будинків Амстердама, відбиває вражаючий світ почуттів і думок авторки і не в останню чергу засвідчує її письменницький хист.

Ця книга – хвилюючий документ, що неспростовно викриває людиноненависницьку політику геноциду, яку здійснювала гітлерівська Німеччина


anna frank urok istoriyi

Урок історії. Анна Франк. – Товариство «Анна Франк»

Ця книжка переказує історію життя Анни Франк за допомогою сімейних фотографій та цитат її щоденника. Її біографія доповнена свідоцтвами людей, що пережили голокост та інформацією про той час, в який вона жила.

Історія Анни Франк є актуальною й досі. Дискримінація і расизм не зникли разом з кінцем Другої світової війни. Через її розповідь ми розуміємо цінність терплячості і взаємної поваги, важливість прав людей


yevreyski diti ukrayini

Єврейські діти України – жертви Голокосту. –К., 2009.

Пропонована книга є каталогом експозиції, присвяченої долі євреїв під час нацистської окупації України і є органічною частиною виставки «Анна Франк. Урок історії».


uroki minulogo

Подольський А. Уроки минулого. Історія Голокосту в Україні. Навчальний посібник для учнів 10-11 класів середніх загальноосвітніх закладів України. – Видання 2-е. –К., 2009.

Навчальний посібник «Уроки минулого…» присвячений складним сторінкам історії України 20 століття, історії Другої світової війни на українських землях, а саме долі євреїв України в добу нацистської окупації (1941-1944 роки), − історії Голокосту на теренах України, тотального винищення єврейського народу в період Другої світової війни.


schodennik rubinovicha

Щоденник Давида Рубіновича. Переклад з польської. –К., 2009.

Давид Рубінович та його родина мешкали в сільській місцевості, у типовій польській провінції недалеко від міста Кельце, проте, під час нацистської окупації Польщі, їх спіткала та ж сама доля, що й єврейські родини великих польських міст, − вони були депортовані в табори смерті і знищені…


sterti

Бартов О. Стерті. Зникаючі сліди євреїв Галичини в сучасній Україні. – К., 2010.

Книга «Стерті» відомого американського історика Омера Бартова присвячена певним аспектам формування історичної пам’яті про Голокост в сучасній Україні.


poza mezhami rozuminnya

Поза межами розуміння / богослови та філософи про Голокост. – К.: Дух і Літера, 2009.

Цю книжку варто прочитати кожному, хто серйозно ставиться до життя.

Понад два десятки відомих єврейських і християнських філософів, мислителів, літераторів, переважно тих, хто зазнав людиноненависницької дійсності фашистських концтаборів і гетто, свідчать про Голокост – зловісну спробу остаточного знищення єврейського народу гітлерівськими нацистави у перід 1939-1945 років


obriyi porozuminnya

Обрії порозуміння / Упорядник А. Ленчовська (Серія «Бібліотека Інституту юдаїки»). – Видання 2-е. –К.: Дух і Літера, 2009. – 192 с.

У книжці зібрано тексти, які на думку видавців, сприятимуть осмисленню людської солідарності, толерантності та порозуміння. Розрахована на широкий загал читачів, які шукають відповіді на непрості виклики часу.

 


 

tutyl 0002Бібліотека громадянської освіти Недоручок В. «Передвиборча дилема», або нові пригоди бравого вояка Швейка. Агітаційна інтермедія (на правах іспиту на громадянську зрілість. – Тернопіль, 2016. Недоручок В. На перехрестях геройства та громадянської мужності: Комплексний позаурочний захід – поепізодний аналіз художнього кінофільму «Матч» режисера Андрія Малюкова / Василь Недоручок. – Тернопіль: Вектор, 2016. – 68 с.
ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти