Початкові класи

Методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу та викладання навчальних предметів у початкових класах ЗЗСО Тернопільської області в 2020-2021 н.р.

Методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів та організації освітнього процесу в початкових класах у закладах загальної середньої освіти Тернопільської області у 2019/2020 н.р.

Постанова КМУ від 21.02.2018 №87 “Про затвердження Державного стандарту початкової освіти” (застосовується з 1 вересня 2018 р. для учнів, які навчаються за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти). Постанова Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 № 688 “Про внесення змін до Державного стандарту початкової освіти”.

Постанова Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року№ 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти» (застосовується для 4 класів)

Наказ МОН № 1272 від 08.10.2019 року  Про затвердження типових освітніх програм для 1-2 класів ​закладів загальної середньої освіти

Наказ МОН № 1273 від 08.10.2019 року Про затвердження типових освітніх програм для 3-4 класів закладів загальної середньої освіти

Методичні рекомендації щодо навчання у початковій школі у 2017 – 2018 н.р.


Лист МОНУ № 1/9-464 від 06 вересня 2016 року Щодо надання деяких роз’ясень з організації навчально-виховного процесу у початковій школі


Методична допомога вчителю початкових класів на 2016/2017 н. р.

Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в початковій школі (2016-2017 н.р.)

Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016р. № 1/9-437

Національно-патріотичне виховання у початковій школі

Реалізація компетентнісно зорієнтованого підходу при вивченні навчальних предметів освітніх галузей Державного стандарту початкової загальної освіти

Примірний індивідуальний навчальний план (1-4 класи)

Ціннісні орієнтації навчальних занять з національно-патріотичного виховання в початковій школі

Розвантаження та оновлення програм початкової освіти


herb

Зміни до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів

У зв’язку зі змінами до навчальних програм початкової школи, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 05.08.2016 № 948 «Про затвердження змін до навчальних програм для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів» та відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 13.04.2011 № 329, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р. за № 566/19304, вносяться зміни у наказ Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти».

Ключові тези орієнтовних виомог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів та методичних рекомендацій до оновлених програм початкової школи (1-4 класи)

Орієнтовні вимоги до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи

Основні навчальні програми


altЧитайте у журналі “Учитель початкової школи” №5

Проминув квітень, розливає запаморочливі пахощі травень, і вже відчувається подих літа. Як нетерпляче чекають його малята! Адже це пора не тільки відпочинку, а й захопливих пригод та дивовижних відкриттів.


13 травня 2016 року відбувся обласний семінар методистів з початкового навчання на тему«Формування національної свідомості та патріотичних почуттів у молодших школярів на уроках та в позаурочний час»

Завантажити План роботи обласного семінару методистів з початкового навчання

Завантажити Глембіцька О.З. Шляхи реалізації національно-патріот виховання

Завантажити Тиханська Т.М. Система роботи з національно-патріотичного

Завантажити Гринчишин Г.В. Національно-патріотичне виховання

Завантажити Роль мистецьких компетентностей у вихованні патріотичних цінностей

Завантажити Трач О.Є Патріотичне виховання молодших школярів

Завантажити Мороз Г.Ю. Роль сімї у патріотичному вихованні

Завантажити Рекомендації


Завантажити Завдання для державної підсумкової атестації в 4 класі

Завантажити Як правильно підготуватися до ДПА?

Дивитися вебінар https://www.youtube.com/watch?v=4tKEwMSfZaQ


Завантажити Відкритий урок

Завантажити презентацію Закріплення звукових значень букви “я”. Читання слів. Опрацювання вірша В.Крищенка “Сонячне яблуко”

Завантажити презентацію Компетентнісно орієнтований підхід до роботи з обдарованими дітьми


suppliers--1453737011 Завантажити Фрагмент конспекту уроку на тему “Сторінки з історії життя наших співвітчизників за океаном”

Завантажити Фрагмент конспекту уроку на тему “СКЛАДАННЯ КАЗКИ «ЯК СОНЕЧКО ДОПОМОГЛО ВЕСНІ»


pochatkovi klasy Навчальні фільми / Портал вчителів початкових класів

Перейти на

http://www.yrok.net.ua/video/

Переглянути Електронний посібник як елемент освітнього середовища (Презентація Л.В. Федорів )

Переглянути Навчальне інформаційно – освітнє середовище вчителів початкової освіти (Презентація І.Я. Галущак)

Переглянути Засоби мультимедії в навчальному процесі (Презентація Г.Г. Демків)

Завантажити Методичні рекомендації щодо використання хмарних технологій в роботі методиста, які дозволяють організовувати навчальний процес у відкритому інформаційному освітньому середовищі на основі сервісів Google.

Завантажити План роботи обласного семінару методистів РМК/ММК з початкового навчання на тему «Використання ІКТ в навчально- виховному процесі

Завантажити Інструкцію створення блогу


2015-10-23 102818


Використання ігротерапії у навчально-виховному процесі пеошокласників

Завантажити Порядок денний тренінгу

Завантажити Презентація

Завантажити Методичні рекомендації


alt

Завантажити Методичні рекомендації щодо заповнення Класного журналудля 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Завантажити Інструкцію щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів


Завантажити Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в початкових класах загальноосвітніх навчальних закладівз навчанням українською мовою у 2015/2016 навчальному році.Початкова школа


2015-10-12 144858 Завантижити 08 жовтня проведено вебінар з методистами РМК з початкового навчання на тему «Особливості адаптаційного періоду першокласників»(презентація)


ЗавантажитиРекомендації обласного семінару методистів РМК з початкової освіти за темою «Шляхи та засоби підвищення професійної майстерності вчителя в умовах інноваційного розвитку регіональної системи освіти». 15 травня 2015 року


Завантажити Матеріали обласного семінару методистів РМК з початкового навчання на тему «Шляхи та засоби підвищення професійної майстерності вчителя в умовах інноваційного розвитку регіональної системи освіти»


Завантажити Зміни, внесені до навчальної програми з української мови для 4 класу


На численні звернення батьківської та педагогічної громадськості наказом МОН від 05.11.2014 № 1275 «Про проведення експертизи та громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для початкової школи» було проведено експертизу навчальних програм для 1-3 класів на предмет їх розвантаження. До групи увійшли, вчителі-практики, науковці, психологи, експерти з освітніх питань.

На громадське обговорення виноситься підготовлений робочою групою проект розвантажених програм для 1-3 класів. Довідково: навчальні програми для 4 класу вже розвантажено та після розгляду на колегії МОН України затверджено наказом Міністерства від 05.11.2014 № 1275 «Про проведення експертизи та громадського обговорення типових навчальних планів та навчальних програм для початкової школи».

Остаточне рішення щодо редакції програм для 1-3 класів прийматиметься на підставі результатів громадської експертизи.

Конкретні пропозиції та зауваження просимо надсилати за адресою: alyonaminua@ukr.net до 4 березня 2015 року.

Завантажити Зміни, внесені до нової редакції навчальної програми з української мови для 1-3 класів

Завантажити Зміни, внесені в нову редакцію навчальної програми з природознавства для 1-3 класів

Завантажити Зміни, внесені в нову редакцію навчальної програми з математики для 1-3 класів

Завантажити Зміни, внесені до нової редакції навчальної програми з літературного читання для 1-3 класів

Завантажити Зміни, внесені в нову редакцію навчальної програми з інформатики для 2-3 класів

Завантажити Зміни, внесені в нову редакцію навчальної програми предмета «Я у світі» для 3 класу


alt Завантажити Про організацію навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладів і вивчення базових дисциплін в основній школі. Лист МОН України від 01.07.2014 № 1/9-343.

Завантажити Щодо використання робочих зошитів у початковій школі. Лист МОН України від 18.04.2014 № 1/9-209.


Завантажити Перелік підручників і навчальних посібників для учнів початкової школи, що вийшли друком у видавництві «Ранок» та рекомендуються для використання у загальноосвітніх навчальних закладах


Завантажити Методичні рекомендації щодо роботи за новим підручником «Українська мова» 2 клас (авт. Захарійчук М. Д.), який входить в навчально-методичний комплект з української мови для 2 класу (видавництво «Грамота»).


alt Завантажити Перелік посібників для 1-х класів видавництва «Ранок», яким надано позитивну оцінку з висновком «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» комісією з педагогіки та методики початкового навчання Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки , молоді та спорту України.


alt Міністерство освіти і науки, молоді та спорту направило обласним управлінням освіти та обласним інститутам післядипломної педагогічної освіти рекомендації щодо проведенняВсеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!».

Завантажити


Завдання для контрольних робіт у 4 класі з математики, української мови

Завантажити Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 572 від 10.06.2011р. “Про Типові навчальні плани початкової школи”.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти