План роботи

Вступ

Робота  Центру у 2016 році була спрямована на виконання Законів України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років»; указів Президента України від 12.01.2015 № 5/2015 «Про Стратегію сталого розвитку «Україна-2020», від 24.03.2015 № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни», від 12.06.2015 № 334/2015 «Про заходи щодо поліпшення національно- патріотичного виховання дітей та молоді», від 12.08.2015 № 471/2015 «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру», від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 111 “Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року” і плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, плану Пріоритетних дій Уряду на 2016 р. (п.17. "Національно-патріотичне виховання"), організацію  методичного супроводу Програми «Орієнтири виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України», наказів Міністерства освіти і науки України від 28.05.2015 № 582 «Про схвалення Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно- патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді,  методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання y загальноосвітніх навчальних закладах», від 16.07.2015 № 768 «Про національно-патріотичне виховання в системі освіти».

Головним елементом нової української школи мають стати нові методики і технології навчання і виховання дітей. Основна ідея полягає в тому, щоб дати дитині розкритися, максимально розвинути її індивідуальність, а не зашорювати, не формувати її,  а розвивати. З цією метою з вересня 2016 року впроваджується нова форма роботи, яка покликана допомогти організаторам виховного процесу у розробці виховних систем, – проект «Класний керівник у сучасній школі». Відповідно до даного проекту класні керівники та педагоги-організатори обирали одну з 4 виховних програм, за якою будуть проходити тренінги.

У рамках реалізації проекту «Класний керівник у сучасній школі» проведено тренінги для класних керівників:

за програмою «З Україною в серці» (4 тренінги – Заводська ОТГ, Бережанський район, Шумський район, Скалатська ОТГ)

Проведено 2 тренінги  «З Україною в серці»  на курсах класних керівників, 1 тренінг для педагогів-організаторів, 1 тренінг для заступників директорів з навчально-виховної роботи;

за програмою виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»:

18-20 квітня – для класних керівників загальноосвітніх шкіл міста Тернополя (у ТЗОШ № 22 ), 27 квітня – для заступників директорів з виховної роботи (ТОКІППО),9-11 серпня – для педагогів-організаторів (ТОКІППО). 1 листопада – для класних керівників загальноосвітніх шкіл області (ТОКІППО), 10 листопада – для заступників директорів з навчально-виховної роботи (ТОКІППО), 23 листопада – для педагогів-організаторів керівників загальноосвітніх шкіл області (ТОКІППО).

1 грудня – для класних керівників 7-х класів загальноосвітніх шкіл області (ТОКІППО).

“Насильство та його прояви в дитячому середовищі” (листопад, грудень 2016 р.) для класних керівників – учасників освітнього проекту “Класний керівник в сучасній школі” (система тренінгів “Організація роботи з розв'язання проблеми насильства в школі” в рамках проекту “Попередження насильства над дітьми в школі”, що здійснюється Всеукраїнською громадською організацією “Жіночий консорціум України” за підтримки шведської громадської організації Save the Children Sweden та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України).Тренінгові заняття: “Насильство та його прояви в дитячому середовищі” на навчанні-тренінгах для класних керівників основної (повної) та старшої школи,  на курсах підвищення кваліфікації вихователів груп продовженого дня,  на курсах підвищення кваліфікації педагогів-організаторів;

– за програмою «Сімейні цінності» – презентаційне заняття для класних керівників.           

З метою забезпечення підвищення кваліфікації педагогів у 2016 році працівниками Центру проведено:обласний семінар з методистами з виховної роботи «Формування ціннісних ставлень особистості в контексті Концепції національно-патріотичного виховання» (лютий); науково-практична конференція «Формування системи виховної роботи у школі майбутнього» (березень); обласний семінар керівників гуртків військово-патріотичного напрямку та керівників з підготовки команд до участі у військово-спортивній грі Українського козацтва «Сокіл» («Джура») з питань системної виховної роботи  керівниками гуртків в підготовці учнів до гри (лютий), обласний семінар для методистів з виховної роботи РМК, ОТГ, ТКМЦНОІМ «Організація діяльності дитячого колективу в умовах творення нової української школи. Традиції та інновації у виховній діяльності класного керівника» (вересень),для педагогів  позашкільних закладів області  проведено: круглий стіл для директорів обласних позашкільних навчальних закладів «Організація діяльності ПНЗ в умовах обмеженого фінансування галузі освіти» (лютий 2016 року), семінар методистів ПНЗ «Технологія реалізації комплексних цільових програм позашкільних навчальних закладів в умовах формування у вихованців готовності до соціального самовизначення » (березень 2016 р.), обласний семінар на тему: “Організація виховної роботи в період літнього оздоровлення та відпочинку школярів” (травень 2016р.), «Національно-патріотичне виховання засобами позашкільної освіти» (грудень 2016 р.); заняття обласного постійно-діючого семінару для директорів ПНЗ (травень, вересень  2016 р.).  Методисти Центру взяли участь у практикумі “Удосконалення організаційних форм і методів виховання як актуальна проблема початкової школи”для керівників методоб’єднань початкових класів (жовтень 2016 р.) Тренінги: “Потреби дитини: загальні й індивідуальні (лютий 2016 р.), “Розв’язання конфліктів та робота із самооцінкою” (квітень 2016 р.)

Методисти Центру взяли участь у проведенні круглого столу «Національно-патріотичне виховання:актуальні проблеми та їх вирішення у сучасній школі» (квітень 2016 року)

Проведено семінари-практикуми методистів «Захисту Вітчизни» «Сучасні підходи до організації патріотично спрямованого навчально-виховного процесу із «Захисту Вітчизни» в умовах загальноосвітнього навчального закладу» у Бережанському районі та «Формування інформаційної самоосвіти вчителів як одне з основних завдань методиста «Захисту Вітчизни» (з досвіду роботи Теребовлянського РМК).

Проведено 4 майстер-класи для керівників хореографічних та вокально-хорових гуртків (лютий, березень, травень, листопад  2016 р.), майстер-клас переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “Класний керівник року” у 2015 році Головань Т.Ю. (квітень 2016 р.), майстер-клас переможця обласного конкурсу «Учитель року-2016» в номінації «Захист Вітчизни» Боднара В.І.

У серпні 2016 року відбулось засідання секції методистів, які відповідають за національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання, масові заходи, позашкільну освіту, учнівське самоврядування, класне керівництво, практичну психологію, соціальну роботу «Розвиток виховних систем навчальних закладів в контексті концепції нової української школи» у рамках обласної науково-методичної конференції «Розвиток   освіти – інвестиції в майбутнє держави».

Відбулися  заняття ШПМ для керівників гуртків військово-патріотичного профілю : «Створення демократичного середовища у навчальному закладі як засіб виховання громадянина-патріота(26 лютого 2016 року), «Патріотичне виховання в сучасному навчальному закладі»( 22 квітня 2016 року). Заняття ШПМ  для класних керівників “Толерантність у сучасному житті. Значення толерантності у формуванні цілісної особистості людини”.

Проведено засідання проблемної групи керівників патріотичних клубів «Формування громадянської позиції учнівської молоді через залучення її до діяльності у національно-патріотичних клубах»( 25 травня  2016 року)

Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв’язку з цим, національно-патріотичне виховання є важливим сектором навчально- виховного процесу. Вихованню патріотичних почуттів учнівської молоді сприяє їх участь у  проектах, обласних конкурсах, фестивалях тощо, науково-методичний супровід яких здійснюють працівники Центру. Забезпечено методичний супровід акцій учнівського самоврядування: флеш-мобу «Вони тримають небо», акцій  у рамках проекту "Зробимо Україну чистою разом"!, флеш-мобу патріотичного читання у рамках проекту «Я – громадянин України», акції «Маки пам’яті», конкурсу дитячої журналістики «Що впливає на формування мовної культури людини?» (листопад 2016 року). Матеріали розміщені у спільноті обласного учнівського самоврядування «Авангард» у мережі  Facebook.

Здійснюється науково-методичний супровід проектів: «Делегати дитячих прав», проект-літопис для учнів початкової школи (1-4 класи) «Моя родина на захисті моєї Батьківщини», «Родинний затишок», «Я – громадянин»,  «Слава не згине», «Твоє життя – твій вибір».

Забезпечено методичний супровід та проведено обласні фестивалі-конкурси: хореографічних колективів ЗНЗ та ПНЗ (березень), духовної пісні “Молитва за Україну”, присвячений 25-й річниці незалежності України серед хорових колективів ЗНЗ та ПНЗ (квітень 2016р.), патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва «Свята Покрова» присвяченого 100 річчю бою під Лисонею (жовтень-листопад 2016р.).

Розроблено умови проведення, методичний супровід та проведено обласний конкурс на кращий виховний волонтерський захід у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку серед студентської молоді “Виховник-2016” (квітень-травень 2016р.)

Педагоги загальноосвітніх, позашкільних навальних закладів, методисти РМК/ММК взяли участь у відкритому Всеукраїнському конкурсі науково-методичних, методичних розробок, програм, проектів, есе «РАЗОМ! Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин». Відправлено на конкурс 6 робіт.

Методисти Центру працювали в оргкомітеті з підготовки та проведення обласного свята «День працівників освіти».

Забезпечено проведення курсів підвищення кваліфікації керівників гуртків художньо-естетичного профілю,  заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, учителів курсу «Основи християнської етики».  У червні 2016 року проведено моніторинг позашкільних навчальних закладів області. Здійснено експертну оцінку програм гуртків для погодження на засіданні науково-методичної ради ТОКІППО.

Завершено вивчення досвіду керівника гуртка Великобірківського будинку творчості школяра, переможця Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників ПНЗ «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка» Серби Т.Б., педагогічного досвіду класного керівника Тернопільської Української гімназії імені Івана Франка, переможця Всеукраїнського конкурсу “Класний керівник року – 2012” Сампари Оксани Володимирівни.

Продовжується вивчення та узагальнення перспективного педагогічного досвіду класного керівника Почапинської ЗОШ I-III ст. Тернопільського району Піговської Світлани Анатоліївни, переможця Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості» Шевіли Л.С.

Забезпечено методичний супровід Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних «Джерело творчості» за напрямками: еколого-натуралістичним у номінаціях: «Керівник біологічного гуртка», «Керівник екологічного гуртка»;  художньо-естетичним у номінації «Керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва»; дослідницько-експериментальним наукового відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства (секції «Фольклористика», «Мистецтвознавство») (січень-лютий 2016 року). На заочний тур було представлено 26 матеріалів переможців районних етапів Конкурсу (за еколого-натуралістичним напрямом – 10 учасників, за художньо – естетичним напрямом – 16 учасників). 2 представники Тернопільської області отримали перемогу на Всеукраїнському етапі Конкурсу:

1 місце  – Шум’як Наталія Романівна, керівник гуртка
Тернопільського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді .

2 місце – Злепко Ліда Богданівна, керівник гуртка Чортківського міського комунального закладу «Палац дітей та юнацтва.»

Проведений ІІ етап конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Захист Вітчизни». Проведилось консультування та забезпечено участь переможця другого етапу Боднара В.І. у заключному турі конкурсу «Учитель року-2016» у номінації «Захист Вітчизни», що відбувся у м. Луцьку.

У травні 2016 року проведено Перший обласний конкурс методичних розробок з патріотичного виховання для методистів ПНЗ. Матеріали переможців розміщено у спільноті Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти https://www.facebook.com/groups/206780763071428/.

Продовжується робота щодо підтримки ініціативи й активності учнівської молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства. Важливою складовою цього напрямку роботи є організація школи управлінської майстерності для педагогів-кураторів та лідерів учнівського самоврядування. У березні 2016 р. проведено засідання обласної школи управлінської майстерності: «Вчимося взаємодіяти. Партнерство. Робота в команді. Проект «Схід-Захід разом!» у рамках Всеукраїнського форуму «Діти єднають Україну». Куратор обласної учнівської асоціації «Авангард» Хома С.О. за результатами презентації діяльності нагороджена грамотою за високий професіоналізм, значний особистий внесок у розбудову правової держави в системі формування високої правосвідомості і правової культури юних громадян України. У травні 2016 року проведено школу управлінської майстерності для кураторів та лідерів учнівського самоврядування «Лідерство через ораторське мистецтво». У вересні 2016 року в рамках школи управлінської майстерності відбулись вибори президента обласної ради старшокласників «Авангард». У грудні 2016 року підведено підсумки реалізації проекту «Книга звитяги Євромайдану та АТО».

Продовжується реалізація проектів «Твоє життя – твій вибір» (січень-жовтень 2016 року), «Вчимося демократії разом» (січень-грудень 2016 року), «Правовиховний рух «Конституція і я» (травень 2016 р.)

З метою формування активної громадянської позиції в учнівської молоді у квітні 2016 року представниками учнівського самоврядування проведено опитування серед старшокласників «Моє бачення випускного».

Представники обласної учнівської асоціації "Авангард" у червні 2016 року взяли участь у Всеукраїнському форумі "Діти змінюють світ!", Всеукраїнському форумі учнівських патріотичних справ (жовтень 2016 року), Всеукраїнському зборі лідерів учнівського самоврядування (грудень 2016 року).

Видавнича діяльність: Хома С.О. – методичний посібник «Довідник керівника гуртка» (січень 2016 р.), методичні рекомендації «Цільові комплексні програми в роботі позашкільного навчального закладу» (квітень 2016 р.), Положення про І-ий обласний конкурс методичних розробок з питань патріотичного виховання для методистів позашкільних навчальних закладів (березень 2016 р.), упорядковано програми для гуртків художньо-естетичного профілю (лютий 2016 р.), методичні рекомендації щодо проведення рукописів навчальної літератури для позашкільних навчальних закладів (березень 2016 р.), рекомендації щодо конкурсу «Мандрівний табір-2016», щодо проведення  методичні рекомендації щодо проведення занять для лідерів учнівського самоврядування у рамках реалізації проекту «Вчимося демократії разом» (березень 2016 року), розроблено методичні матеріали «Проектна діяльність як ефективний засіб національно-патріотичного виховання учнівської молоді»,  «Лідерство через ораторське мистецтво» (квітень 2016 року), «Методичні рекомендації з питань організації виховної діяльності у 2016-2017 н.р.» (серпень 2016 року), «Виховна система школи як оптимальний простір життєтворчості особистості» (вересень 2016 року).

Куриш О.С. –  методичні рекомендації «Організація діяльності дитячого колективу в умовах творення нової української школи. Традиції та інновації у виховній діяльності класного керівника», стаття «Фестивалі хорового мистецтва: мистецький і виховний аспекти» (збірник «Музична та хореографічна освіта в контексті культурного розвитку суспільства». Матеріали та тези ІІ Міжнародної конференції до 200-річчя ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського». 6-7 жовтня 2016р. Одеса.) Сесик О.О. –  методичні рекомендації «Педагогічне спілкування з батьками як особливий вид творчості класного керівника» (вересень 2016 рік), електронний посібник «Герої Небесної Сотні Тернопілля».

Мерещак Я.В. – посібник   “Педагогізація батьків як фактор вдосконалення родинного виховання”. Голуб М.Я. – методичні рекомендації  щодо національно-патріотичного виховання учнівської молоді» (лютий 2016 р.), методичні рекомендації щодо проведення обласного флеш-мобу “Вони тримають небо”, присвяченого пам’яті Небесної Сотні (лютий 2016р.),  методичні рекомендації щодо проведення Дня примирення та пам’яті у всіх загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах області флеш-мобу «Червоний мак», (квітень 2016 р.).

Фука М.М. – календарно-тематичне планування предмету «Захист Вітчизни» (юнаки, дівчата за власним бажанням) на 2016-2017 навчальний рік та календарно-тематичне планування предмету «Захист Вітчизни» (дівчата) на 2016-2017 навчальний рік.

Завідувач Центру Хома С.О. пройшла навчання за тренінговою програмою патріотичного виховання «З Україною в серці» у м. Києві (червень-листопад 2016 р.), отримала свідоцтво національного тренера з патріотичного виховання. Методист Центру Куриш О.С. у лютому 2016 році  пройшла двотижневий навчальний тренінг та отримала посвідчення тренера програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Методисти Центру брали участь у Всеукраїнських заходах:

Хома С.О. була учасником Всеукраїнського збору кураторів та лідерів учнівського самоврядування у м. Київ (квітень 2016 року)

Сесик О.О. була учасником Всеукраїнського семінару-тренінгу для тренерів-вихователів із організації національно-патріотичних ігор для молоді, спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), «Джура-Тернопіль» у м. Борщів( 23-25 вересня 2016 року)

Фука М.М. – семінар-тренінг методистів навчального предмету «Основи здоров’я» обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти на тему «Різність і рівність: прийоми та методи виховання толерантності» (Київська область).

Методистами готувалися проекти наказів з проведення обласного конкурсу хореографічних колективів, духовної пісні «Молитва за Україну», про проведення обласного конкурсу рукописів навчальної літератури для позашкільних закладів, обласного конкурсу методичних розробок з питань патріотичного виховання, про проведення обласних конкурсів «Цікаве таборування», «Виховник-2016»,  «Мандрівний табір – 2016», методичні листи відповідно до документів вищестоящих організацій, методичні рекомендації до проведення виховних заходів, флеш мобів пов’язаних з пам’ятними датами (Крути, День Соборності, вшанування Героїв Небесної Сотні, Чорнобильська катастрофа тощо.

Створено спільноту Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти https://www.facebook.com/groups/206780763071428/, де розміщуються матеріали на допомогу організаторам виховного процессу методистами Центру та діляться досвідом педагоги області. Створено блог методиста «Захисту Вітчизни».

Науково-методична тема Центру : «Розвиток виховних систем навчальних закладів в контексті концепції нової української школи»

Хома С.О. – «Виховна система навчального закладу як оптимальний простір життєтворчості особистості»

Мерещак Я.В. – «Формування демократичного учнівського середовища в системі роботи класного керівника»

Куриш О.С. – «Шляхи активізації творчих можливостей класних керівників»

Сесик О.О. – «Поєднання родинної  педагогіки та інновацій сучасної школи як запорука виховання активного громадянина-патріота»

Голуб М.Я. – «Розвиток творчих здібностей учнівської молоді шляхом  залучення  до  масових заходів»

Тимчишин О.І. – «Правовиховна робота в школі як передумова формування правової свідомості особистості»

Фука М.М. – «Військово-патріотичне виховання як засіб забезпечення активної участі громадян у збереженні безпеки України та формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни»

 

 1. Організаційно-керівна діяльність

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

 1. Структура Центру

1.

Підготувати план роботи Центру на 2017 р.

До 01.12

Хома С.О.

План

2.

Спланувати роботу методичних структур при Центрі

До 15.01

Хома С.О.

методисти

Плани

 

3.

Підготувати звіт про роботу Центру.

До 02.12

Хома С.О.

Звіти

 

4.

Підготувати матеріали  до секційних засідань обласної науково-методичної конференції працівників методичних установ області з питань виховної роботи та викладання основ християнської етики у 2017- 2018 н.р.

До 10.08

Хома С.О.

методисти

Плани, методичні рекомендації.

      2.Засідання лабораторії

1.

Звіт про роботу Центру за 2016 р . Про план роботи Центру на 2017р. Про планування методичних структур.

10.01.

Хома С.О.

Звіти, плани

2.

Про підготовку методичних рекомендацій до нового навчального року.

06

Хома С.О.

Пропозиції

3

Про планування роботи Центру на 2018 рік.

12

Хома С.О.

Пропозиції

3. План підвищення кваліфікації педагогічних працівників інституту

 

1.

Забезпечити спільно з науковими керівниками якісне підвищення кваліфікації організаторів виховного процесу педагогічних працівників ПНЗ та учителів основ християнської етики згідно з планом-графіком підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів освіти області на 2018 рік.  

Протягом року

Хома С.О.

Оновлення змісту навчального процесу.

 

2.

Вносити зміни до навчально-тематичних планів  підвищення кваліфікації відповідно до розпорядчих документів вищестоящих органів, плану роботи ТОКІППО.

Протягом року

Хома С.О.

Плани

4. Співпраця з ВНЗ, установами та громадськими організаціями

1.

Скоординувати плани роботи з молодіжними громадськими щодо національно-патріотичного виховання учнівської молоді, виховання діяльнісних громадян-патріотів

До 20.01

Хома С.О.

методисти

Заходи спільної  діяльності

 

Продовжити співпрацю з проблем:

А) правові основи сучасного сімейного виховання:

 • з науково-дослідним гендерним центром ТНПУ ім. В. Гнатюка;

 • з ВГО «Жіночий консорціум України»;

Б) організація правової освіти та правового виховання в навчальному закладі:

– з Головним територіальним управлінням юстиції в Тернопільській обл.;

– службою у справах дітей Тернопільської ОДА

-управлінням превентивної діяльності головного управління національної поліції в Тернопільській обл..

Протягом

року

Тимчишин О.І.

 

Мерещак Я.В.

Заходи спільної  діяльності

 

Продовжити спільну діяльність з інститутами, факультетами, кафедрами Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, Тернопільського державного медичного уінверситету ім. І.Горбачевського щодо проведення методичних, інформаційно-просвітницьких та виховних заходів

 

Забезпечити координацію роботи з питань військово-патріотичного виховання та цивільного захисту з Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області та Тернопільським обласним комунальним центром туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді

Протягом року

Хома С.О.

Фука М.М.

Заходи

ІІ. Науково-методичне забезпечення реалізації державних та регіональних програм

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

1. Державні програми

1.

Міністерство освіти і науки України. Нова школа. Простір освітніх можливостей

Протягом року

Методисти

Рекомендації,

інформації

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

 

Проект Закону України « Про освіту»

 

Державна соціальна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року

 

Програма реформ «Стратегія – 2020»

Протягом року

 

Протягом року

 

Протягом року

Методисти

 

Куриш О.С.

 

Фука М.М.

Накази, інформації

 

Рекомендації

 

План заходів, рекомендації, інформації

 

Заходи, аналітичні матеріали

2. Регіональні програми

1.

 

Забезпечити науково-методичний супровід  заходів щодо посилення військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді області на період  2016-2020 років

Протягом року

 

Хома С.О.,

методисти

Методичні листи, рекомендації, семінари

2.

Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів  України

Протягом року

Хома С.О.,

методисти

Науково-методичний супровід

3.

Обласна програма військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на період до 2020 року

Протягом року

Фука М.М.

Науково-методичний супровід

4.

Обласна цільова соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей на період 2016-2018 років

Протягом року

Тимчишин О.І.

Науково-методичний супровід

5

Обласна програма підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення АТО на 2015-2019 роки

Протягом року

Методисти Центру

Науково-методичний  і соціально-психологічний супровід

ІІІ. Масові педагогічні заходи міжнародного та всеукраїнського рівня

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

 1. З педагогічними працівниками:

1.

Забезпечити участь:

– учителів ЗНЗ у ІХ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Учитель року з предметів духовно-морального спрямування-2017»

 

– керівників гуртків у Всеукраїнському  конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» номінації «Керівник гуртка».

 

03

 

02

 

Хома С.О.

 

Хома С.О.

 

 

Інформаційні матеріали

 

Проект наказу

2.

в обласному конкурсі на кращий план-конспект Всеукраїнського уроку «Права дитини» на тему:  «Що таке права? Чому вони важливі?»

11

Тимчишин О.І

Проект наказу, положення

 1. З учнівською молоддю

         

1.

Обласний етап

VІІ-го Всеукраїнського конкурсу

“Моральний вчинок”

03-04

Тимчишин О.І

Проект підсумкового наказу

 

2.

Фестиваль духовної пісні «Молитва за Україну»

03

Хома С.О.

Голуб М.Я.

Інструктивно-методичний лист

 
 

3.

Фестиваль-конкурс театральних колективів ЗНЗ та ПНЗ присвячений  130-річниці з дня народження                Л. Курбаса

04

Хома С.О.

Голуб М.Я.

Проект наказу

4.

Взяти участь у підготовці та проведенні всеукраїнських військово-спортивних, патріотичних акцій:

дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

05-06

Фука М.М.

Методичні рекомендації

5.

Фестиваль патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва «Свята Покрова»;

10

11

Хома С.О.

Голуб М.Я.

Проект наказу

 

6

Здійснити організаційно – методичний супровід проведення в ЗНЗ Тижня Незалежності України

08

Хома С.О.

Сесик О.О.

Фука М.М.

Методичні рекомендації

7

Волонтерська акція «Миколай про тебе не забуде»

12

Хома С.О.

Голуб М.Я.

Методичні рекомендації

 

ІV. Наукова діяльність

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

1. Експертно-аналітична діяльність

1.

 

Аналіз виконання заходів щодо посилення військово-патріотичного виховання учнівської та студентської молоді на період 2015-2020 років

11

Хома С.О. методисти

Аналітична довідка

 

2.

Аналіз виконання плану заходів МОН України щодо запобігання торгівлі людьми на період до 2020 року та Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року

12

Куриш О.С.

Аналітична довідка

 

3

Аналіз виконання обласної програми підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та членів сімей загиблих під час проведення АТО на 2015-2019 роки

12

Хома С.О.

методисти

Аналітична довідка

 

4.

Аналіз виконання обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період 2016-2018 років

07

12

Тимчишин О.І.

Аналітична довідка

5.

Аналіз виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

11

Хома С.О.

методисти

Аналітична довідка

6.

Вивчити і проаналізувати

хід реалізації програм виховного спрямування в ЗНЗ та ПНЗ

 • Лановецького району;

 • Теребовлянського району;

 • Гусятинського району;

 

05

12

09

 

Хома С.О.

методисти

Довідки, обласні семінари

 

5.

Вивчити стан викладання курсу ОХЕ в Монастириському  та Підгаєцькому  районах

04

10

Тимчишин О.І

Довідка, обласні семінари

6.

Хід виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді в ЗНЗ:

 • Тернопільського району ;Збаразького району

 

Забезпечити експертне вивчення та оцінювання досвіду роботи педагогічних працівників та колективів навчальних закладів з проблем, визначених для розгляду під час обласних методичних заходів:

у Збаразькому та Тернопільському районі:

з «Захисту Вітчизни»

 

04

10

 

 

Фука М.М.

 

Фука М.М.

 

Довідка, обласний семінар

 

Довідка, обласний семінар

 

 1. Підготовка та участь у наукових конференціях, круглих столах, семінарах, форумах

1.

Взяти участь у Всеукраїнському форумі з питань позашкільної освіти

Згідно листа МОНУ

Хома С.О.

Інформаційні матеріали

2.

Взяти участь у Всеукраїнських зборах лідерів учнівського самоврядування ЗНЗ України

Згідно листів МОНУ

Хома С.О.

Інформаційні матеріали

2. Розробка програм, посібників, рекомендацій, інструктивно-методичних листів, концепцій, положень

1.

«Цільові комплексні програми в роботі позашкільного навчального закладу»

До 15.09.

Хома С.О.

Посібник

(електронний)

2.

Готувати методичні рекомендації, інструктивно-методичні листи відповідно до відзначення державних, релігійних свят, історичних подій, пам’ятних дат.

Протягом року

Хома С.О.

методисти

Методичні рекомендації, інструктивно-методичні листи

3.

Підготувати інструктивно-методичні

матеріали, посібники:

 

 
 • Розробити методичні рекомендації  проведення у ЗНЗ Всеукраїнського тижня права

10

Тимчишин О.І.

Методичні рекомендації

         
 
 • Про проведення у 2016/2017 навчальному році навчально-польових зборів (занять у лікувально-оздоровчому закладі) із «Захисту Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах

01

Фука М.М.

Проект наказу


 
 • про проведення в ЗНЗ Тижня Незалежності України

08

Хома С.О.

Сесик О.О.

Інструктивно-методичний лист

 
 • про організацію виховної роботи у 2017-2018 навчальному році.

До 10.08

Хома С.О.

методисти

Інструктивно-методичний лист

 
 • про організацію роботи позашкільних навчальних закладів  у 2017-2018 навчальному році.

До 10.08

Хома С.О.

Інструктивно-методичний лист

 
 • Інструктивно-методичні матеріали щодо проведення у навчальних закладах фестивалю духовної пісні «Молитва за Україну»

До 25.02

Голуб М.Я.

Інструктивно-методичний лист

 
 • про проведення обласного флеш-мобу під гаслом «Україна гідна Свободи», присвячений Дню Гідності і Свободи»;

10

Хома С.О.

Сесик О.О.

Інструктивно-методичний лист

 

Підготувати інструктивно-методичні матеріали, проекти наказів:

     

 
 • Про проведення у 2016/2017 навчальному році навчально-польових зборів (занять у лікувально-оздоровчому закладі) із «Захисту Вітчизни» у загальноосвітніх навчальних закладах

01

Фука М.М.

Проект наказу

 
 • Про підсумки викладання предмета «Захист Вітчизни» у 2016/2017 навчальному році та завдання на 2017/2018 навчальний рік

08

Фука М.М.

Проект наказу

 
 •  
     

3. Формування інформаційної бази даних про наукову діяльність інституту

1.

Поповнення бази  інформаційних банків даних:

   

Банк даних

 
 • Інформаційні дані передового педагогічного досвіду роботи з національного, військово-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді;

Протягом року

Хома С.О.

Методисти

 
 
 
 • З досвіду організації виховної роботи;

 • Гуртків в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах;

 • Гуртків, клубів, музеїв військово-патріотичного спрямування в ЗНЗ

Протягом року

    

Хома С.О.

 

Фука М.М.

 

2.

 • Інформаційні дані передового педагогічного досвіду роботи з правового виховання

Протягом року

Тимчишин О.І.

Узагальнені матеріали

         

 

V. Науково-методична діяльність

1. Форми організації науково-методичної роботи

№ п/п

Тема

Категорія працівників

Термін

Відповідальний

Місце проведення

Конференції:

1.

         

Семінари:

1.

Система військово-патріотичного виховання в закладах інтернатного типу

Заступники директорів з виховної роботи інтернатних закладів

03

Фука М.М.

Костенко О.С.

Сесик О.О.

Коропецький обласний ліцей-інтернат з посиле ною військово-фізичною підготовкою

2

Організація виховної роботи в літніх оздоровчих таборах

Методисти, які відповідають за літнє оздоровлення дітей

04

Тимчишин О.І.

ОКІППО

3

Формування вмінь та навичок військової і фізичної підготовки як необхідний чинник військово-патріотичного виховання молоді

Методисти з ЗВ і ФК

05

Фука М.М.

ОКІППО

Тернопільський РМК

4

«Краєзнавча робота як засіб національно-патріотичного виховання учнівської молоді»

Методисти РМК, ОТГ

05

Хома С.О.

методисти

ОКІППО

(Лановецький район)

5.

«Участь у житті суспільства як вияв кращих інтересів дитини. Роль дитячих організацій у національно-патріотичному вихованні»

Методисти ПНЗ

09

Хома С.О.

Гусятинський район

6.

Психолого-педагогічний полілог «Формування патріотичних почуттів учнів засобами національно-патріотичного виховання»

голови МО класних керівників, практичні психологи, соціальні педагоги

09

Сесик О.О.

Демидась С.Р.

ТОКІППО

7.

Формування особистісної компетентності учнів через військово-патріотичне виховання на уроках «Захисту Вітчизни» та в позаурочний час

Методисти з ЗВ

11

Фука М.М.

ОКІППО

9.

Співпраця школи, сім»ї та громадськості з питань морально-правового та духовного виховання учнівської молоді»

Методисти РМК, ОТГ

12

Хома С.О.

ТОКІППО

(Теребовлянський РМК)

11

Розвиток творчих здібностей школярів шляхом залучення їх до позакласної і позашкільної роботи

Директори НЗ,методисти з трудового навчання

12

Хома С.О.

Фука М.М.

ОКІППО

Козівський РМК

Інструктивно-методичні наради:

1.

Про підготовку до проведення дитячо-юнацької військово-спортивної гри Українського козацтва «Сокіл» (Джура»).

Керівники з підготовки команд участі у грі

02

Сесик О.О.

Фука М.М.

ОКІППО

        Он-лайн наради:

1.

         
 

Засідання за круглим столом:

1.

Круглий стіл: «Формування батьківських компетентностей щодо життєвого самовизначення підлітків»

керівники районних/міських/ОТГ методичних об’єднань класних керівників 9-11 класів

10

Куриш О.С.

ТОКІППО

2. Методичні структури при інституті

№ п/п

Науково-методична проблема

Термін

Категорія працівників

Відповідальний

Проблемні групи:

 

Координація роботи учнівського самоврядування у трикутнику: клас-школа-громада.

Протягом року

Керівники районних методоб’єднань педагогів-організаторів

Куриш О.С.

Школи педагогічної майстерності

1.

Школа управлінської майстерності для педагогів-кураторів з питань учнівського самоврядування та лідерів учнівського самоврядування

«Опорні школи учнівського самоврядування»

02

05

09

12

Педагоги-куратори

Лідери учнівського самоврядування

Хома С.О.

Куриш О.С.

Обласний постійно діючий семінар

2.

Основні аспекти управління розвитком позашкільного навчального закладу

2 заняття

Директори ПНЗ

Хома С.О.

Тренінги. Практикуми

1.

Підготовка тренерів програми «З Україною в серці»

2 заняття

Методисти РМК, ОТГ

Хома С.О.

2.

Тренінги для класних керівників 7-10 класів «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»

8 занять

Класні керівники загальноосвітніх навчальних закладів

Куриш О.С.

4.

Організація роботи з розв'язання проблеми насильства у школі (тренінг)

4 заняття

Заступники директорів з виховної роботи, класні керівники

Мерещак Я.В.

Голуб М.Я.

5.

Проведення виховної години для класних керівників початкових класів (за проектом концепції Нової української школи)(практикум)

10

Голови методоб'єд

нань класних керівників початкових класів

Голуб М.Я.

Коненко Л.Б.

Майстер-класи

1.

Майстер-класи для керівників театральних та вокальних колективів

03

09

Керівники гуртків

Хома С.О.

Голуб М.Я.

Лекторії

1.

Правовий лекторій: «Права людини у вітчизняному та міжнародному законодавствах»

12

Методисти, які відповідають за правовиховну роботу, голови МО ЗДВР

Тимчишин О.І.

3. Науково-методичний супровід роботи з керівними кадрами

1.

Постійно-діючий семінар для директорів ПНЗ «Основні аспекти управління розвитком позашкільного навчального закладу»

2 семінари

Хома С.О.

План

4. Науково-методичний супровід проведення конкурсів фахової майстерності серед педагогічних працівників

1.

Забезпечити підготовку та проведення  обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2017»

02

Хома С.О.

Проект  наказу

4.

Організувати та провести, здійснити науково-методичний супровід обласних конкурсів:

     
         

 
 • конкурс на кращу програму з патріотичного виховання учнів в літніх оздоровчих  таборах

03-04

Тимчишин О.І.

Проект наказу

 
 • Конкурс «Виховник-2017»

05

Тимчишин О.І.

Проект наказу

6. Науково-методичний супровід виховної роботи

1.

Скоординувати плани роботи щодо проведення інформаційно-просвітницьких, виховних заходів з громадськими організаціями мистецько-просвітницького спрямування, молодіжними клубами, центрами та іншими громадськими молодіжними організаціями, діяльність яких спрямована на вирішення завдань виховання дітей та учнівської молоді

До 20.01

Хома С.О.

План спільних заходів

 

2.

Організувати та провести масові науково-методичні заходи з методистами, педагогічними працівниками області, які відповідають за виховну роботу

Відповідно до розділу V.1, V.2

Методисти Центру

Плани роботи

 

8. Науково-методичний супровід позашкільної освіти

1.

Провести семінар для методистів ПНЗ

11

Хома С.О.

Методичні рекомендації

 

2.

Проаналізувати і провести масові заходи за участю педагогічних працівників та учнів позашкільних навчальних закладів

Згідно з розділом ІІІ.2

Хома С.О.

Проекти наказів

3.

Провести інструктивно-методичні семінари для директорів ПНЗ

05

09

Хома С.О.

Методичні рекомендації

         

 

VІ. Навчально-методична діяльність

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

1.Методичне забезпечення навчального процесу

1.

Організувати роботу постійно діючого консультаційного пункту з питань організації виховного процесу в загальноосвітній школі, позашкільних установах,  науково-методичного забезпечення роботи новопризначених педагогічних працівників, формування культури здоров’я школярів, виховної, правовиховної та військово-патріотичної  роботи у літніх оздоровчих таборах

З 01.01

Хома С.О.

Методисти

Форум, чат, відео конференції, скайп

 

VІІ. Інноваційна та дослідно-експериментальна діяльність

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

 

3. Науково-методичний супровід впровадження інновацій. Проектна діяльність

№ п/п

Назва проекту

Категорія працівників

Виконавці

Форма узагальнення

1.

Проект: «Опорна школа з проблем учнівського самоврядування

педагоги-куратори,

педагоги-організатори,

Куриш О.С.

Методичні рекомендації, інформаційні повідомлення,

практикуми

2.

Проект «Класний керівник у сучасній школі

Класні керівники

Хома С.О.

Куриш О.С.

Мерещак Я.В.

Сесик О.О.

Голуб М.Я.

Методичні рекомендації, інформаційні повідомлення,

практикуми

3.

Проект «Правовиховний рух «Конституція і Я»

Педагоги, старшокласники ЗНЗ

Тимчишин О.І.

Презентація проектів

4. Вивчення та узагальнення перспективного педагогічного досвіду. Впровадження результатів інноваційної діяльності. Створення баз даних

4.1

Завершити вивчення досвіду роботи:

     

1.

Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 «Формування правової культури у школярів»

До 01.06

Тимчишин О.І.

Опис досвіду

2.

Класного керівника Почапинської ЗОШ I-III ст. Тернопільського району Піговської Світлани Анатоліївни, фіналіста обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року- 2012 »

        До 01.06

Мерещак Я.В.

Голуб М.Я.

Опис досвіду

3

Борщівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Я. Горошка, Лановецького району

«Формування громадянської компетенції школярів засобами військово-патріотичного виховання»

        До 01.06

Сесик О.О.

Опис досвіду

 

Методиста з виховної роботи Підволочиського РМК Гладич М.М. «Науково-методичний супровід виховної роботи»

До 01.06

Хома С.О.

Опис досвіду

 

Учителя курсу «Основи християнської етики» Венети Л.С., В.Березовицької ЗОШ І-ІІІ ст. Тернопільського району «Формування національно-свідомої та духовно багатої особистості на уроках основ християнської етики

До 01.06

Тимчишин О.І.

Опис досвіду

 

Вчителя «Захисту Вітчизни» Монастириської ЗОШ I-III ст. Воротилко Сергія Мироновича: «Використання тренінгових методик під час викладання «Захисту Вітчизни»

08

Фука М.М.

Опис досвіду

4.2.

Продовжити вивчення досвіду роботи:

     

1.

Шевіли Л.С., керівника гуртка Центру творчості дітей та юнацтва                           м. Тернополя, переможця Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників ПНЗ «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка»

12

Хома С.О.

Інформаційні матеріали

2.

Ленчук Л.С., методиста з виховної роботи Кременецького РМК

     

4.3

Розпочати вивчення досвіду роботи:

     

1.

Класного керівника обласного загальноосвітнього закладу «Колегіуму-інтернату «Знамення» Дублик Марії Богданівни «Вплив духовно- культурологічних чинників на виховання старшокласників».

З 01.09. 2017р.

Куриш О.С.

Інформаційні матеріали

2.

Куратора лубу старшокласників «Точка зору» Чортківського району Гут Наталії Василівни

З 01.09. 2017р.

Куриш О.С.

Інформаційні матеріали

3.

Бережанської ЗОШ №1 «Система правової освіти і виховання у ЗНЗ»

З 01. 09. 2017 р.

Тимчишин О.І.

Інформаційні матеріали

 

Х. Моніторинг якості освіти. ЗНО

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

1. Моніторинг освітньої діяльності

 

А).Всеукраїнські моніторингові дослідження:

     
 

Б). Регіональні моніторингові дослідження

   

 

 

– стан національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах

Протягом року

Хома С.О.

методисти

 

Аналітичні матеріали

 

ХІ. Інформаційно-видавнича діяльність

№ п/п

Зміст роботи

Термін

Виконавці

Форма узагальнення

1.  Видавнича діяльність

 

       

1.

«Комплексні цільові програми в роботі позашкільного навчального закладу»

12

Хома С.О.

Методичний посібник (електронний)

2.

Сучасні підходи щодо пошуку способів взаєморозуміння батьків-дітей-класного керівника, визначення оптимальних методів виховного впливу

12

Куриш О.С.

Методичний посібник (електронний)

 

"Виховна система сучасного навчального закладу"

12

Авторський колектив

Методичний посібник

3.

Правове виховання в ЗНЗ в контексті Основних  орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів  України

01

Тимчишин О.І.

Городецька О.В.

Методичний посібник

(електронний)

4.

Педагогізація батьків як фактор підвищення педагогічної культури родини

12

Мерещак Я.В.

Методичний посібник

(електронний)

5.

«Класний керівник і батьки: забезпечення партнерства та співпраці»

09

Сесик О.О.

Електронний посібник  

 

6.

«Свою Україну любіть»  (розробки  виховних заходів на національно-патріотичну тематику)

11

Сесик О.О.

Електронний посібник  

7.

Календарно-тематичне планування з «Захисту Вітчизни» (11 клас)

08

Фука М.М.

Посібник

2. Публікації в ЗМІ

1.

 Готувати матеріали на сайт інституту, департаменту освіти і науки з питань виховної роботи

Протягом року

Методисти

Інформаційні матеріали

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти