Новини. Інновації. Консультації

Четвер, 23 червня 2016, 14:50
Нагадуємо правила безпечного відпочинку школярів!

2255225225Розпочалися літні канікули. Літо – час екскурсій, подорожей, відпочинку на морі, у лісі, горах, зустрічей з друзями. Щоб відпочинок не створив проблем, закликаємо завжди пам’ятати елементарні правила безпеки.

Завжди дотримуватись правил дорожнього руху.

Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.

Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.

Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.

Під час літнього відпочинку варто поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.

Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.

Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.

Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї. Лікарі закликають не легковажити, засмагаючи. Уникати теплового чи сонячного удару.

Одяг та взуття для відпочинку потрібно вибирати згідно із сезоном.

Не їсти невідомих ягід, грибів.

Загрозу для здоров’я становлять оси, бджоли, змії, кліщі, небезпечні види павуків.

Після контакту зі свійськими тваринами добре мийте руки з милом.

Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

Вівторок, 07 червня 2016, 15:57

zdorove harchyvannj_800x384Вітаємо переможців!

Завершено обласний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» у номінаціях: «Літературно-музично-спортивна міні-композиція», «Конкурс плакатів», «Конкурс фотографій». У конкурсі взяли участь 260 учнів та учнівських колективів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів області. Переможцями визнано:

У номінації «Літературно – музично – спортивна міні – композиція»:

dsc 1327_800x539

серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів

за зайняте І місце

команду «Антистрес» Козівської державної української гімназії імені В.Герети (керівники Михайлиця С.П., Юрків Б.З.);за зайняте ІІ місцекоманду «Ромашка» Кременецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 (керівник Ковальчук В.В.);

«Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – гімназія» (керівники Гібула Р.В., Ковальська Л.Л.);команду «Ритміка» Шумського навчально-виховного комплексу

Детальніше…
П’ятниця, 03 червня 2016, 13:05
1338451484-random1496-31 05_1231 травня відзначається Всесвітній день без тютюну.

Мета кампанії – привернути увагу людей в усьому світі до ризиків, пов’язаних з курінням.

День відмови від тютюну проголошений в 1988 році Глобальною організацією охорони здоров’я на 42 сесії Глобальної асамблеї охорони здоров’я.

Причиною потреби боротьби з тютюнокурінням є передчасна смертність та захворювання людей в усьому світі. На сьогоднішній день, за даними звіту ВООЗ, від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей. Очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мiльйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.

Основними причинами смертей, повязаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання, захворювання органів дихання, рак легень.

31 травня – саме той день, коли можна стати на захист здорового способу життя, чистого повітря, звільнення від тютюнового диму.


vb7 правил чистотиЧистота рук. Не беріть нічого зайвого і того, що вам не належить. Віддавайте непотрібні вам речі тим, хто їх потребує.

Чистота вух. Не слухайте злих людей. Відокремте себе від пліток, порожніх та безглуздих розмов.

Чистота очей. Не допускайте у своєму погляді злості, заздрості та ненависті.

Чистота рота. Мовчання – золото. Не будьте надто багатослівними, не лихословте.

Чистота тіла й одягу. Будьте чистим та охайними.

Чистота думок.Позбудьтесь від негативних думок і злих помислів.

Чистота серця і душі. Не ігноруйте голос душі. Любіть, нічого не вимагаючи за це.


1422782679 1452w450zc0Чи готова ваша дитина до школи?

Сьогодні почула діалог матусь біля дитячого садочка. Одна з них розповідала, що її 5-річна Катруся з двох років читає, рахує, знає алфавіт, розв’язує нескладні математичні задачі, тому вона має намір віддати її цього року до школи. Інша дивувалася інтелектуальним здібностям Катрусі і шкодувала, що її Марійка так не вміє.


01140313Триває обласний етап фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»

Мета – популяризація здорового способу життя серед дітей, підлітків та молоді. Учасники (учні загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів) представляють роботи у трьох номінаціях: «Літературно-музично-спортивна міні-композиція», «Конкурс плакатів», «Конкурс фотографій».


1398861433-9814-klesch-kleschiАктуально про важливе!

Як вберегтися від захворювань, що передаються через укус кліща

У природі активність кліщів спостерігається з березня по листопад та протягом року має 2 виражених піки активності в квітні-травні та серпні-вересні. Зараження людей відбувається при укусах кліщів під час відпочинку у паркових зонах та скверах, біля лісових масивів, озер, ставків та інших водойм, відвідуючи ліс та працюючи на дачних ділянках у будь-який час дня і ночі, в будь-яку погоду. Живляться кліщі кров’ю людей та тварин, занурившись хоботком глибоко в шкіру. Кліщ присмоктується протягом 15-20 хвилин. Разом зі слиною він виділяє анестезуючу рідину, що робить укус безболісним і тільки через декілька годин виникає відчуття болю. Кровосмоктання кліща може тривати до 12 діб. Дорослих кліщів, що присмокталися, як правило, можливо помітити через 2-3 дні: в місці наявності кліща з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, кліщ збільшується у розмірах. Чим більше часу пройшло від присмоктування кліща, тим більша вірогідність інфікування. Тому, повернувшись додому з прогулянки, обов’язково потрібно оглянути себе на наявність кліщів.

Іксодові кліщі є переносниками збудників багатьох вірусних та інфекційних захворювань людей, які можуть призвести до тяжких ускладнень та інвалідності. Найнебезпечнішим серед них є хвороба Лайма.

Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід зняти його, як можна швидше самостійно або звернутися до лікаря. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном.

Відвідуючи місця, де можуть бути іксодові кліщі, рекомендуємо:

  1. 1.Одягати щільно прилягаючий до тіла одяг, бажано світлий, на довгий рукав, щоб було легше помітити кліщів.
  2. 2.Одягати закрите взуття.
  3. 3.Голову слід покривати головним убором.

Необхідно залишати найменше відкритого шкірного покриву.

(за матеріалами сайту http://www.oblzdrav.zp.ua)


0359be28-882c-4f5e-b6c5-e743550bc8fd w640_r1_sЦукровий діабет називають неінфекційною епідемією 21 століття.

Щороку ця недуга забирає 4,6 мільйони життів. За даними Міжнародної федерації діабету, торік кількість хворих на цю недугу в світі досягла рекордної цифри – 385 мільйонів. На початок цього року в Україні кількість зареєстрованих хворих на цукровий діабет уже 1349500 осіб.

Цукровий діабет – прогресуюче хронічне захворювання ендокринної системи, що виникає через дефіцит гормону підшлункової залози інсуліну або порушення його взаємодії з клітинами організму, через що в крові збільшується вміст цукру. Існують два типи цього захворювання. При діабеті 1-го типу клітини підшлункової залози, які за нормальних умов виробляють інсулін, руйнуються. При діабеті 2-го типу клітини підшлункової залози все ще продукують інсулін, але вони могли втратити здатність виділяти його достатню кількість швидко та вчасно, наприклад, після прийому їжі. Із загальної кількості хворих 95% мають саме цей вид недуги.

Існує комплекс симптомів, характерних для цукрового діабету: посилене виділення сечі, постійна спрага, невгамовний голод.

Причинами виникнення недуги можуть бути стреси, важкі вірусні інфекції. Важливу роль мають спадковість, малорухомий спосіб життя, надмірна вага. Цукровий діабет невиліковний.

В Україні щороку зростає кількість дітей з цукровим діабетом.

Аби вберегтися від «солодкої недуги» потрібно уникати стресових ситуацій, займатися спортом, повноцінно та збалансовано харчуватися; не переїдати, здійснювати профілактику простудних захворювань.

14 листопада – Всесвітній день боротьби проти цукрового діабету.

(із виступу лікаря-ендокринолога Тернопільської міської лікарні № 2 Василя Перейми)


1438244237 20130321162629

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової.

Збудником є мікобактерія туберкульозу. Туберкульоз у більшості випадків уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи.

За даними ВООЗ, щорічно у світі захворюють на туберкульоз 7-10 мільйонів осіб.

Ознаки туберкульозу: кашель, що триває 2-3 тижні; рясне потовиділення вночі; слабкість; безпричинна втрата ваги; підвищення температури тіла до 37С без видимої на те причини, що триває понад тиждень.

Чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на повне одужання. Профілактика захворювань на туберкульоз включає три аспекти: соціальний, санітарний, специфічний.

Найкраща профілактика туберкульозу – міцний імунітет і рання діагностика.

24 березня 2016 року Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти