Корисні ресурси

Вівторок, 04 листопада 2014, 10:34
 

staluj transport10 принципів сталого міського транспорту

Завантажити наhttp://sutp.org/files/contents/documents/resources/J_Others/GIZ_SUTP_Infographic-10-Principles-for-Sustainable-Urban-Transport-uk.pdf


shveytsariyaЯк Швейцарія за 20 років вирішила проблему зі сміттям

Система сортування сміття, що практикується вже в багатьох країнах світу, у Швейцарії доведена до крайності. Майже до абсурду.
Сортують все, що піддається сортуванню. Ця система не знає винятків – абсолютно всі зобов’язані розкладати сміття по різних контейнерах. Це повна демократія, у якій беруть участь всі. І це повна відсутність демократії, де нічиї заперечення і дискусії не приймаються: не згоден – плати штраф.

Читати більше: http://www.uamodna.com/articles/yak-shveycariya-za-20-rokiv-vyrishyla-problemu-zi-smittyam/?utm_source=daily


shkola ekonomiki Школа економіки. Тепла оселя

http://jmil.com.ua/2015-6/economika


biosfera Чому провалився науковий експеримент «Біосфера-2»

Читати далі за покликанням:

http://quibbll.com/25313-nauchnyj-eksperiment-biosfera-2-raj-prevrativshijsya-v-ad/


Через скільки часу окупиться заміна лампи на енергоефективну

lampy


osr video

Уроки для сталого розвитку
(Відеоматеріали)

Школи, які беруть участь у проекті «Освіта для сталого розвитку в дії» мають змогу отримати на безкоштовній основі відеоматеріали за темою «Уроки для сталого розвитку».

Звертатися до координатора проекту, тел. роб. (0352) 43-57-84


dosvid Як жителі невеликого гірського села в Японії переробляють 90% своїх відходів

Читати тут: http://rodovid.me/razdelnyi_sbor_musora/japan_recycling.html


20 knyg 20 книг про відповідальне споживання та стійкий розвиток

http://rodovid.me/ustoichivoe_razvitie/20-knig-po-otvetstvennomu-potrebleniyu-i-ustoychivomu-razvitiyu.html


ecoposelennja Топ-10 найвідоміших екопоселень

http://rodovid.me/ecoposelenia/10-samyh-vliyatelnyh-ekoposeleniy.html


Концепція Зеленого Офісу

«Зелені ініціативи» набувають популярності серед українських компаній. Впровадження Зеленого офісу робить бізнес не лише дружнім до довкілля, але й відкриває нові можливості перед компаніями.

Інтенсивний розвиток технологій, збільшення кількості населення та неефективне використання природних ресурсів ставлять під загрозу подальший розвиток людства. Якщо організації не зрозуміють необхідність ефективного використання ресурсів, це призведе у майбутньому до обмеженняzelenyy ofis у користуванні чи, навіть, істотного погіршення якості ресурсів.

Читати далі на: http://innovations.com.ua/ua/articles/finance/13824/koncepciya-zelenogo-ofisu

Концепція зеленого офісу. Рекомендації для організацій щодо екологічно дружнього ставлення до навколишнього середовища.

Завантажити на: http://www.greenoffice.ukma.edu.ua/files/Zeleny_Ofis.pdf


Зелений офіс

В колах науковців-екологів «зеленим» офісом називають таку систему управління виробництвом, за якого максимально скорочується негативний влив на навколишнє середовище, а також на всіх рівнях контролюється кількість споживання енергетичних ресурсів і мінімізується виробництво відходів.

В Україні офіси такого штибу з’явились у 2004 році, та справжній бум припадає на кінець 2011-го – початок 2012 року. Саме тоді за ініціативи Глобального договору ООН та національної екологічної кампанії «GO GREEN» відомі компанії впроваджують такий стиль життя серед своїх працівників.

Йдеться про:

• перехід на технічні прилади із класом енергоспоживання «А» чи «А+» (особливо це стосується кондиціонерів, комп’ютерів, принтерів, факсів та копіювальних апаратів);

green-office-pic• вимкнення апаратів, котрими не користуються тривалий час, у випадку з комп’ютерами – переведення в режим сну, оскільки саме монітор «з’їдає» левову частку електроенергії;

• використання паперу, виготовленого із сировини, що пройшла вторинну переробку;

• помірковане використання паперу (двосторонній друк, чернетки, інколи відмова від друку не нагальних документів);

• здача паперового сміття в пункти прийому макулатури;

• встановлення сантехніки з режимами, що дозволяють економити подачу води;

• економне використання світла.

Читати на: http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/koli-zeleniy-ofis-stae-zelenim-domom


ecologichnyi slid Чи намагались ви колись уявити, як виглядає ваше життя з боку? Саме це пропонує нам зробити фільм «Екологічний слід людини», щоб подивитися, з чого сьогодні складається життя звичайної людини. Одне життя, ціле життя, до чого воно зводиться? Уявіть, що зможете побачити все, що використовували і виробляли викладене перед вами. Скільки чашок чаю ви випили, скільки тон фекалій спустили, скільки слів промовили, скільки сліз пролили? До кінця фільму ви вперше зможете побачити життя, розкладене перед вами. Це історія про людське життя. Це історія вашого екологічного сліду.Країна: Великобританія
Виробництво: National Geographic
Рік випуску: 2007
Режисер: Нік Уоттс
Розповідає: Девід Теннантhttp://www.kinopoisk.ru/film/325075/
Дивитися онлайн:http://kinoshnik.com.ua/dokumentalnye/item/1498-ekologicheskij-sled-cheloveka-the-human-footprint-national-geographic/1498-ekologicheskij-sled-cheloveka-the-human-footprint-national-geographic

eco nr ТОП-10 ідей для екологічно відповідального Нового року

Для того, щоб скласти список корисних еко-ідей святкування новорічних свят, досить згадати всі корисні поради, які ви могли чути стосовно «зеленого» та відповідального стилю життя. Але саме під час цих свят концентрація шкідливих звичок, які далеко не позитивно впливають на навколишнє середовище, досить висока. Про те, як їх правильно уникати і знаходити альтернативу, читайте в простих рішеннях від Green Awards TM.
Читати далі на:
http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/top-10-idey-dlya-ekologichno-vidpovidalnogo-novogo-roku


Â

poradyСтале та ефективне домогосподарство

Поради для Вашого дому

1. Використовуйте енергозберігаючі лампочки. Їхня вартість вище, ніж у звичайних лампочок, але зрештою Ви заощаджуєте гроші, тому що вони споживають усього лише біля чверті електроенергії для забезпечення висвітлення такої ж потужності. До того ж, такі лампочки служать у чотири рази довше, ніж звичайні!

Читати далі на:

http://wwf.panda.org/uk/wwf_ukraine_ukr/climatechange/copy_of_advices_for_home_ukr_20082013_1940/


zemlya Save our planet all together – Short animation (has been made by kids)

Цей мультфільм був створений разом з дітьми та для дітей для того, щоб донести інформацію про глобальне потепління та проблеми забруднення навколишнього середовища. Діти підготували весь необхідний матеріал, а студія PrimusAnimation зібрала його та відтворила у такому коротенькому анімаційному фільмі, який до речі, був створений всього за 3 дні.

Переглянути на: https://www.youtube.com/watch?v=IhkcVSGmQeo

Завантажити та переглянути


lampu Про це має знати кожен

Енергоефективне освітлення (інфографіка)


Завантажити Пометун О., Гавриш Н. Бути чи не бути – ось у чому питання // Вихователь-методист дошкільного закладу. – 2015. – № 3. – С. 4-10


Проект “Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення”

Завантажити Заміни лампи – зміни світ! Вчителям середньої школи

Завантажити Заміни лампи – зміни світ! Учням середньої школи

Завантажити Заміни лампи – зміни світ! Учням старшої школи


Завантажити Школа Сталого Розвитку. Тернопільська ЗОШ І-ІІІ ст. № 24.


Одноразові вбивці. Що варто знати про одноразову пластикову пляшку. Перейти на
http://www.liveinternet.ru/users/ravingdon/post289895084/


Завантажити Маніфест Землі


Філософія сталого розвитку

У вітчизняній літературі сталий розвиток визначається як форма такої взаємодії (коеволюції) суспільства і природи, при якому зберігається біосфера і забезпечується виживання і невизначено довгий розвиток людства.Мантатов В.В. розглядає сталий розвиток як закон Всесвіту. Цей закон відбиває фундаментальне властивість всіх явищ і процесів у Всесвіті: динамічну рівновагу, що характеризується відповідністю між стійкістю і мінливістю. Речі виявляються стійкими не самі по собі, а тільки по відношенню до певних совокупностям змін (перетворень), і, навпаки, зміни речей необхідно припускають стійкість буття, оскільки процес змін є не що інше, як розгортання (саморозкриття) стійкої субстанції.

Читати далі…

Проблеми сталого розвитку

Стрімкий розвиток сучасної індустріальної цивілізації призвело до планетарної кризи та до проблем сталого розвитку, що охоплюють різноманітні аспекти людського життя. Поступове усвідомлення нових загроз примушує народи і їхніх політичних лідерів шукати принципово нові підходи до соціально-економічному розвитку та природокористування. Одним з таких підходів може стати перехід на шлях сталого, або всебічно збалансованого, розвитку.

Читати далі…


Сталий розвиток (англ. Sustainable development) — загальна концепція стосовно необхідності встановлення балансу між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь, включаючи їхню потребу в безпечному і здоровому довкіллі.
Сталий розвиток — це керований розвиток. Основою його керованості є системний підхід та сучасні інформаційні технології, які дозволяють дуже швидко моделювати різні варіанти напрямків розвитку, з високою точністю прогнозувати їхні результати та вибрати найбільш оптимальний.

Детальніше…


22 березня − Всесвітній день водних ресурсів

Рекомендовані ресурси:

Річки світу. Документальний. (1-6 серії)
http://www.ex.ua/view/20724677?r=1987,23775

Водоспад Вікторія
http://www.ex.ua/view/20656166?r=1987,23775

Планета-океан
http://www.ex.ua/view/20341976?r=1987,23775

Велика таємниця води
http://www.ex.ua/view/20237033?r=1987,23775

Царство океанів
http://www.ex.ua/view/19842013?r=1987,23775

Життя в воді (1-26 серії)
http://www.ex.ua/view/18773685?r=1987,23775


Завантажити Освіта для сталого розвитку в Україні: досягнення та перспективи. Збірник тез Міжнародної науково-практичної конференції. Київ, 24 квітня 2012 року.


Нове життя пластикових пляшок
Перейти на:
http://lifehacker.ru/2014/09/16/novaya-zhizn-plastikovye-butylki/?_sbrid_=1488f0a1def4cf0796b9ead5f9dc55


На сайті проекту http://esd.org.ua відкрито відеотеку матеріалів на тему сталого розвитку.

Перейти на: http://esd.org.ua/node/608


Пластикова класика

Портрети Джей Паркінс (Велика Британія) виконані із пластикового сміття. Перегляньте ці роботи і спробуйте зробити щось подібне.

(http://frend.org.ua/post313234534/)


Малювання коміксів для сталого розвитку

Малюємо комікси щодо сталого розвитку. Навчально-методичний посібник.
Завантажити на:
http://issuu.com/drawingforlife/docs/drawing4life_ua або http://comics.globalactionplan.com/book/

Як малювати комікс. Крисні поради на Інтернет-ресурсах

http://www.lookmi.ru/risovat-comiksy.html
http://www.phlegmaticdog.ru/new
http://asd4you.ru/kak-risovat-komiksy
http://www.comicart.ru/topics/comics/narisovat-komiks
https://sites.google.com/site/comicsmakeraarons
http://www.comics.com.ua/tutors
http://design.newpages.com.ua/lessons.php?p=58
http://trikky.ru/allmagic/?p=201
http://mangalectory.ru/lessons/ml198
http://www.diary.ru/~ledy-infernal/p181471324.htm
http://allday2.com/index.php?newsid=176951
http://clutch.kz/kak-narisovat-komiks
http://tabun.everypony.ru/blog/20534.html

На допомогу тим, хто вчиться малювати комікси для сталого розвитку.

Як намалювати будь-яку тваринку за 30 секунд і передати її настрій.
Перейти на: http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post281329037

Вчимося малювати тварин
http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post281068738
http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post279451298
http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post279450350
http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post278736652

школа малювання
http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post281067404

як малювати очі
http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post268238437

відео уроки з малювання
http://www.liveinternet.ru/users/5111852/post268238437

вчимося малювати
http://www.liveinternet.ru/tags/%F3%F7%E8%EC%F1%FF+%F0%E8%F1%EE%E2%E0%F2%FC


Завантажити Даниленко Є. Зарубіжний досвід використання дидактичних коміксів


Концептуальні підходи до формування освіти для сталого розвитку (ОСР)

Після конференції в Ріо-де-Жанейро було прийнято багато міжнародних документів, де підкреслюється необхідність інтеграції принципів сталого розвитку в системи освіти на дошкільному, шкільному і на рівні вищої школи, включаючи неформальну освіту. Принципи сталого розвитку повинні бути включені у всі освітні програми і мають розглядатись як елемент постійного і неперервного навчання і виховання, тобто повинні формувати особливий освітній напрям – освіту в інтересах сталого розвитку (ОСР).

Читати далі…


Наша планета потребує стійкого розвитку

«Самсара» в перекладі з санскриту означає буквально «неперервний потік».
Існує загроза, що людство може зупинити неперервний потік життя на планеті Земля…
Отримайте задоволення від перегляду фільму «Самсара» на:
http://fs.to/video/films/i3UtwKZLcvoAQQSvSUXhR4c-samsara.html

Слово «барака» в арабській мові означає благословення. В контексті суфійського вчення «барака» має значення «подих життя»
«Барака»http://www.ex.ua/3780951

Динаміка зміни людського буття в часі у фільмі «Хронос»
«Хронос» http://www.ex.ua/view/3059554


Філософське осмислення сталого розвитку

Володимир Вернадський (1863-1945)

Розробив учення про біосферу як особливу геологічну оболонку Землі. Найголовнішою у філософській творчості В.І. Вернадського є ідея переходу біосфери в ноосферу. Виникнення ноосфери В.І. Вернадський пов’язував, зокрема, з виходом широких народних мас на арену творення історії, демократизацією державного ладу.

Читати далі…

Ауреліо Печчеї (1908-1984)

Шість цілей для людства.

Отже, все свідчить про те, що людська система вступила в епоху великих змін. Протягом усієї історії існування людство неодноразово переживало складні, критичні періоди, але ніколи ці кризи за масштабністю та наслідками процесів, навіть віддалено не нагадували теперішню істинно головоломну людську експансію та невтримний прогрес. Однак безпрецедентність цієї ситуації та неможливість передбачити її справжні наслідки незаперечно свідчать про одне – людству нікого звинувачувати в ній, крім себе, й вихід зі скрутного становища е лише один: оцінивши сміливо, об’єктивно та всебічно сутність того, що відбувається, зваживши всі свої сили та можливості, визначити абсолютно новий напрям розвитку, для того, щоб відтепер та надалі тримати під контролем усе, що відбувається на планеті.

Читати далі…

Деніс Медоуз

Американський учений, розробник інноваційних стратегічних ігор, активний діяч Римського клубу. Найбільшу відомість йому принесла книга «Межі зростання», в якій викладений прогноз можливих наслідків стрімкого зростання населення світу та зниження запасів вичерпних природних ресурсів.

Читати далі

Завантажити Доповідь Римському Клубу. 1972.

Завантажити Межі зростання. 30 років потому. 2007.

Межі зростання: історія та перспективи. Лекція.
Прослухати лекцію на:
http://go2films.ru/video/dWlkPTE2MjI3NzAmZ2lkPTE2NDg0MDQ3Nw

Завантажити Гардашук Т.В. Концепція збалансованого (сталого) розвитку та принцип справедливості

Денніс Медоуз (англ. Dennis Meadows) — американський вчений, заслужений професор в галузі управління системами, колишній директор Інституту політичних і соціальних досліджень при Університеті Нью-Гемпшира, президент лабораторії інтерактивної освіти, широко відомий як співавтор доповіді «Межі зростання» Римському клубу.

Доповідь «Межі зростання» фактично заклала основи сучасної концепції «сталого (екологічно і соціально збалансованого) розвитку». Вона висунула дві принципові тези:

 1. Якщо існуючі світові тенденції зростання населення, обсягів виробництва, виснаження ресурсів та забруднення довкілля залишаться незмінними, то протягом наступних приблизно в середині ХХ сторіччя буде досягнута фізична межа зростання на планеті Земля з подальшим різким та неконтрольованим зменшенням населення та економічним занепадом і деградацією екосистем.
 2. Існує можливість змінити ці тенденції фізичного зростання і перейти до стану економічної, соціальної та екологічної стабільності, що буде «стало розвиватися» й надалі в майбутньому: вони полягають у зміні свідомості людей, засвоєнням ними системного мислення і др.

Деніс Медоус. Межі зростання. 30 років потому. Лекція в МДУ 18 квітня 2012 р.

Перейти на:
http://eco.com.ua/content/lektsiya-denis-medous-predely-rosta-30-let-spustya

Сталий розвиток — це процес гармонізації продуктивних сил, забезпечення гарантованого задоволення необхідних потреб усіх членів суспільства за умови збереження та поетапного відтворення цілісності навколишнього природного середовища, створення можливостей для рівноваги між його потенціалом і вимогами людей усіх поколінь [2, 6]. Ідея сталого розвитку адресована як поколінням, що населяють планету нині, так і всім наступним.

Завантажити Фактори сталого розвитку

Концепція «сталого розвитку» є розвитком вчення В.Вернадського про ноосферу. Теорія і практика засвідчили, що на межі століть вчення про ноосферу виявилося необхідною платформою для напрацювання триєдиної концепції сталого еколого-соціально-економічного розвитку. Узагальнення цієї концепції були зроблені всесвітніми саммітами ООН, за участі понад 180 країн світу, багатьох міжнародних організацій та провідних учених, у 1992 році в Ріо де Жанейро та у 2002 році в Йоханесбургу. Таким чином, нова концепція системно поєднала три головні компоненти сталого розвитку суспільства: економічну, природоохоронну і соціальну.

Продовжити…

Завантажити Сталий розвиток. Концепція сталого розвитку.


Корисний Інтернет-ресурс

Екологія Життя
http://www.eco-live.com.ua

Екологія Життя на Facebook
https://www.facebook.com/LifeEcology

Сайт містить такі розділи:
Новини
Поради
Цікавинки
Галерея
Теорія
Статті
Книги
Терміни
Блоги


Інтернет-ресурс з питань відновлювальної енергетики

Асоціація відновлювальної енергетики «Альтернатива» – просвітницька організація, що ставить за мету сприяння розвитку Альтернативної енергетики та енергозберігаючих технологій в Україні.

Освітні проекти АВЕ «Альтернатива» на: http://alternativa.info/blog/category/education

Асоціація відновлювальної енергетики «Альтернатива»
Україна, 03150 Київ, вул. Фізкультури, 30, т. +380(44) 222-5822 pr@alternativa.info, www.alternativa.info


Сталий розвиток

Українська нормативно-правова база (1997-2011)

Перейти на: http://esz.org.ua/?page_id=491

Міжнародна нормативно-правова база

Декларація Ріо-де-Жанейро з навколишнього середовища і розвитку (14 червня 1992 року)http://esz.org.ua/?page_id=819

Стокгольмська Декларація (16 червня 1972 року) http://esz.org.ua/?page_id=820


Екологія та соціальний захист

Програма «Сталий розвиток України»

Перейти на: http://esz.org.ua/?page_id=2998
На цій сторінці ви отримаєте інформацію про:

 1. Зміст поняття «сталий розвиток»
 2. Стратегію програми «Сталий розвиток України»
 3. Концепцію програми «Сталий розвиток»
 4. Роль програми в українському суспільстві

Елементи освіти сталого розвитку

Перейти на: http://esz.org.ua/?page_id=3621

 1. Сталий розвиток освіти (http://esz.org.ua/?page_id=3593)
 2. Принципи освіти сталого розвитку (http://esz.org.ua/?page_id=3607)
 3. Елементи освіти сталого розвитку (http://esz.org.ua/?page_id=3621)
 4. Навчальний план освіти сталого розвитку (http://esz.org.ua/?page_id=3629)
 5. Весь підхід школи сталого розвитку (http://esz.org.ua/?page_id=3635)

Завантажити В. Трегобчук. Концепція сталого розвитку для України


Завантажити Національна парадигма сталого розвитку України (2012)


Що можна виготовити з пластикової пляшки
http://www.liveinternet.ru/users/lara_lapanik/post280890483

Саморобки з ґудзиків
http://www.liveinternet.ru/users/lara_lapanik/post231144887

Нове життя старим речам
http://www.liveinternet.ru/users/lara_lapanik/post245205150


Нове життя старим речам

Перейти на:
http://www.liveinternet.ru/users/4387736/post276892195
http://www.liveinternet.ru/users/murka7/post272420203
http://www.liveinternet.ru/users/murka7/rubric/1548434
http://www.liveinternet.ru/users/murka7/post268962402
http://www.liveinternet.ru/users/murka7/post263712805
http://www.liveinternet.ru/users/murka7/post263077633
http://www.liveinternet.ru/users/murka7/post230874323
http://www.liveinternet.ru/users/4324776/post276926892
http://www.liveinternet.ru/users/4324776/rubric/3475741
http://www.liveinternet.ru/users/4324776/post265114460
http://www.liveinternet.ru/users/4324776/post258567705


Документальний фільм «Зворотній бік прогресу»

Перейти на:
http://www.ex.ua/view/38248188?r=33649243,1987,23775


Новорічні сувеніри з пластикової пляшки

Перейти на:
http://www.liveinternet.ru/users/4133969/post248217538/


Що можна виготовити з пластикової пляшки?

Перейти на:
http://www.liveinternet.ru/users/3888421/post248033245/


Локальне вирішення глобальних проблем / Solutions locales pour un désordre global (2010)

Документальний фільм розповідає про місцеві ініціативи в різних куточках планети, які можуть протистояти бездуховній машині, що нищить місцеву культуру та традиційне сільське господарство. У фільмі представлені кадри із Франції, Індії, Марокко, України, Бразилії та інших країн.

Завантажити на: http://www.ex.ua/view/17600400?r=1987,23775


Що можна зробити з ґудзиків.

Перейти на:
http://selenaart.ru/post225009172/


Зроби сам. 19 креативних ідей.

Перейти на:
http://www.blogbaster.org/post224877834/


Журавель з пластикової пляшки.

Перейти на:
http://www.liveinternet.ru/users/4133969/post224078163/


Проект „Венера” представляє документальний фільм „Рай чи забуття”.

Що таке ресурсоорієнтована економіка? Як реалізувати потреби всіх людей на землі? Нова шкала життєвих цінностей − ці та багато інших питань розкриває автор проекту − Жак Фреско.
Перейти на: http://www.ex.ua/view/14404236?r=1987,23775
Офіційний сайт проекту «Венера» – http://www.thevenusproject.com
Всі російськомовні матеріали проекту «Венера» –
http://vkontakte.ru/thevenusproject
Сайт фільму – http://www.paradiseoroblivion.ru


Завантажити Енергетична мета ЄС − 2050 // Євробюлетень. − 2012. − №1.


Пометун О.І., Сущенко І.М., Топузов О.М.
Уроки для сталого розвитку: як організувати позакласну роботу учнів основної школи. Методичний посібник для класних керівників 5-7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. − К., 2011.

Завантажити Розділ 1. Освіта для сталого розвитку: ідеї та реалізація

Завантажити Розділ 2. Особливості організації пізнавальної діяльності учнів на позакласних заняттях

style=”text-align: justify;”Завантажити Розділ 3. Методика проведення позакласних занять у 5-му класі

Завантажити Розділ 4. Методика проведення позакласних занять у 6-му класі

Завантажити Розділ 5. Методика проведення позакласних занять у 7-му класі

Додатки
Завантажити Матеріали для учнів 5-го класу
Завантажити Матеріали для учнів 6-го класу
Завантажити Матеріали для учнів 7-го класу
Завантажити Матеріали для класного керівника


Інтернет-ресурси

http://esd.org.ua

http://wvwv.climateinfo.org.ua

http://www.myfootprint.org

http://www.un.org/russian/comferen/wssd/agenda21

http://pub.uvm.dk/2003/learnersguide

http://www.esdtoolkit.org

http://wwf.panda.org

http://www.sustainablebusiness.com

http://www.climateactionprogramme.org/index.php

http://www.sustainable-cities.org.uk

http://www.unesco.org/education/educprog/environment

http://www.earthguide.ucsd.edu


Апробація посібників Ради Європи з освіти для демократичного
громадянства та прав людини

В рамках українсько-швейцарського проекту „Сприяння розвитку освіти для демократії в Україні” в області розпочато апробацію посібників Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини:

Навчаємо демократії: Базові матеріали з освіти для демократичного громадянства та прав людини для вчителів / Р. Голлоб, П. Крапф, О. Олафсдоттір, В. Вайдінгер; ред. Р. Голлоб, П. Крапф, В. Вайдінгер: Пер. з англ. та адапт. Л. І. Паращенко. — К.: Основа, 2011. — Т. 1. — 164 с.
У посібнику викладено європейські підходи до ОДГ/ОПЛ, проаналізовано концепції громадянства, розуміння основних понять демократії та прав людини в навчальних закладах, запропоновано дієвий практичний інструментарій, зокрема, прийоми, методи й технології навчання демократії та прав людини, які ґрунтуються на кращому європейському досвіді.

Зростаємо у демократії: Плани уроків для початкового рівня з питань демократичного громадянства та прав людини / Р. Голлоб, В. Вайдінгер; ред. Р. Голлоб, П. Крапф, В. Вайдінгер. — Пер. з англ. та адапт. О. В. Овчарук; заг. ред. укр. версії: Н. Г. Протасова. — К.: Основа, 2011. — Т. 2 — 164 с.

Навчальний посібник «Зростаємо у демократії. Плани уроків для початкового рівня з питань демократичного громадянства та прав людини» розроблено експертами Ради Європи як інструмент для вчителів різних предметів загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють з дітьми 10-11 років. Навчальний матеріал у цьому посібнику поданий у легкій, доступній формі, що дозволяє використовувати його як при викладанні спеціального навчального курсу, так і при викладанні окремих модулів і тем на уроках із різних навчальних дисциплін, у позакласній і позашкільній роботі. Книга вміщує плани уроків, рекомендації для вчителів та керівників шкіл, роздаткові матеріали для учнів. Посібник перекладено та адаптовано до умов викладання у школах України. Призначено для вчителів, методистів, студентів педагогічних вишів. Може бути використа¬ний у системі підвищення кваліфікації вчителів та післядипломної педагогічної освіти.

Посібники апробуються в:

– Заліщицькій державній гімназії, вчитель Дяків Василь Григорович;
– Зборівській державній українській гімназії імені Романа Завадовича, вчитель Ковбасюк Ярослава Ярославівна;
– Козівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, вчитель Маркусь Наталія Іванівна.

З питань участі у проекті та використанні ресурсів Ради Європи в навчальному процесі звертайтеся до координатора проекту в Тернопільській області Володимира Івановича Уруського, заступника директора ТОКІППО, тел. роб/факс (0352) 43-57-84, тел. моб. 097 532 08 50 Е-mail: v_uruskij@i.ua


Пінгвіни, виготовлені з пластикових пляшок. Детальніше >>


Екологічний слід людини (The Human Footprint).
Ви пробували коли-небудь уявити, як виглядає наше життя зі сторони? Саме це й пропонують вам авторивідеофільму, демонструючи, з чого сьогодні складається повсякденне життя звичайної людини. Одне життя, ціле життя, до чого воно зводиться? Це − історія вашого екологічного сліду.

Поводження з побутовими відходами.
Методичний посібник / Упорядник: Герц І.І., директор Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. − Тернопіль, 2011. Завантажити


Завантажити Чебаненко В.В. Курс „Моя щаслива планета” − становлення відповідального ставлення до оточуючого світу // Надихаємо на дії. − 2011. − №1. − С.10-11

Завантажити Москальчук А.М. Кроки до нового стилю життя // Надихаємо на дії. − 2011. − №1. − С.12-15.

Завантажити Що нас чекає через 30 років. Прогнози футурологів.


Корисний Інтернет-ресурс
http://www.climateinfo.org.ua/

КліматІнфоспільнота екологічних лідерів і унікальне джерело україномовної інформації про зміни клімату.

На сайті щодня публікується декілька оригінальних та перекладених статей про новітні дослідження в галузі змін клімату, винаходи, економічні тенденції та екологічний стиль життя. Також з’являються анонси тематичних подій і можливості для співпраці.


Муніципальна програма врядування та сталого розвитку. Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку, організацією яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з 166 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шля­хи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку. Покращуючи свої власні можливості, вони мають змогу вико­ристовувати досвід та знання співробітників ПРООН та широкого кола партнерів.
Завантажити


Як виготовити троянду з пластикової пляшки?
http://www.liveinternet.ru/users/4170780/post184382274


Як виготовити браслет із пластикової пляшки?
http://www.liveinternet.ru/users/helen1/post164152693


Завантажити Зелений пакет для дітей


Боротьба проти змін клімату: Єврокомісія зберігає оптимізм

Веб-сайт, присвячений боротьбі ЄС проти змін клімату
http://ec.europa.eu/clima/policies/finance/international_en.htm


Корисні ідеї. Декор.
http://www.liveinternet.ru/users/podborka/post137934408/


СТАЛИЙ РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА: роль освіти.
ПУТІВНИК
Завантажити


Зелений пакет. Посібник для вчителя.

Завантажити Передмова. Як користуватися посібником.
Завантажити Компоненти довкілля.
Завантажити Зовнішні загрози.
Завантажити Діяльність людини.
Завантажити Глобальні виклики.
Завантажити Цінності.

Скільки коштує чистота?
Рекомендований ресурс http://www.liveinternet.ru/users/1287574/post131628162/

Друге життя старих CD

Завантажити New CD life

Завантажити Basteln mit CDs


Секрети пакування подарунків (Як виготовити креатину упаковку для подарунку з побутових відходів?). Iнтернет-ресурси до теми „Сміття” курсу „Уроки для стійкого розвитку”, 8 клас:http://www.kailazh.ru/post125388326/


Стратегія сталого розвитку для Сполученого Королівства. Завантажити

Посібник з пом’якшення змін клімату і раціонального використання енергії та ресурсів для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Завантажити

Сталий розвиток. Тлумачний словник. Завантажити

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти