Інноваційна діяльність

Інноваційна діяльність

mediaosvitaЗбірник “Впровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес”

Збірник висвітлює на своїх сторінках погляд автора на процес впровадження медіосвіти в навчально-виховний процес. У цій збірці представлені розробки та фрагменти уроків, заходи позакласної та виховної роботи, анкетування, рекомендації щодо ефективної взаємодії учнів із сучасним інформаційним середовищем шляхом формування їх медіакомпетентності. Автор запрошує до співпраці усіх, хто зацікавлений у розвитку медіаосвіти.

Автор-укладач: Гребенчук Олена Сергіївна, вчитель історії та правознавства, спеціаліст вищої, вчитель-методист Балаклійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2

Завантажити на: http://www.aup.com.ua/ml/Grebenchuk.pdf


12415421244Дистанційне навчання – нові інформаційні можливості української освіти

Одним із важливих напрямків розвитку інформатизації освіти є нові комп’ютерні технології. Інтерактивність, інтенсифікація процесу навчання, зворотний зв’язок – помітні переваги цих технологій, котрі зумовили необхідність їх застосування у різних галузях людської діяльності, насамперед у тих, які пов’язані з освітою та професійною підготовкою.

Читати більше…


vrahovuj riznuqj.jpg Завантажити Щодо участі в інноваційному освітньому проекті «Враховуй різницю». Лист департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 25.02.2016 № 02/749-08

tokippo Завантажити Звіт Тернопільського ОКІППО про виконання заходів щодо активізації інноваційної та наукової педагогічної діяльності(за період від 15 грудня 2014 року по 31 березня 2015 року)

Завантажити Звіт Тернопільського ОКІППО про виконання заходів щодо активізації інноваційної та наукової педагогічної діяльності(за період від 01 квітня по 30 червня 2015 року)

Завантажити Інформація щодо реалізації працівниками Тернопільського ОІППО заходів з розвитку інноваційної діяльності та трансферу технологій у сфері освіти в 2015 р.

Завантажити Про науково-методичну роботу Тернопільського ОКІППО


87 Медіаосвіта

Медіапсихологія: на перетині інформаційного та освітнього просторів: монографія / [О.Т. Баришполець, О.Л. Вознесенська, О.Є. Голубєва, Г.В. Мироненко, Л.А. Найдьонова, Н.О. Обухова, Н.І. Череповська]; за наук. ред.. Л.А. Найдьонової, Н.І. Череповської; Національна академія педагогічних наук України, Інститут соціальної та політичної психології. – К.: Міленіум, 2014. – 348 с.

У монографії представлено результати науково-дослідної роботи «Соціально-психологічні аспекти взаємодії інформаційного та освітнього просторів України». Медіапсихологію розглянуто як нову галузь, що інтегрує напрацювання психології та наук із соціальних комунікацій і виступає концептуальною основою медіаосвіти. Головну увагу приділено найбільш дискусійним проблемам взаємодії медіа та освіти.


78 Баришполець О.Т. Український словник медіа культури / О.Т. Баришполець; НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології. – К.: Міленіум, 2014. – 196 с.

У словнику вперше в Україні здійснено спробу дати тлумачення термінів, які виникли у зв’язку з глобалізацій ними процесами в ході розвитку інформаційного суспільства. Численність та специфіка термінів обумовили структуру словника. Мін складається з трьох розділів: «Медіакультура особистості та суспільства», «Інтернет- та кіберкультура», «Медіаосвіта. Медіапсихологія», в яких об’єднано понятійні апарати цих сфер суспільного життя.


audiomedia Аналіз аудіовізуальних медіатекстів

На рубежі XXI століття відбулася остаточна переорієнтація більшої частини аудиторії від друкованого тексту до аудіовізуального, тому обговорення питання про необхідність медіаосвіти, на наш погляд, вже належить минулому, його актуальність сьогодні – аксіома.

У пропонованій читачеві монографії розглядається технологія аналізу аудіовізуальних медіатекстів різних видаів та жанрів (як «масової культури», так і арт-хауса), що відповідає основному спектру медіаосвітніх завдань вищої школи, особливо при навчанні майбутніх культурологів, мистецтвознавців, соціологів, філологів, психологів, педагогів.

Пропонуємо ознайомитися з роботою Олександра Федорова за посиланням:http://window.edu.ru/resource/596/77596/files/fedorov.pdf


dsc 9824

У Тернополі відбувся семінар присвячений питанням медіаграмотності

12-14 січня 2016 року Академія української преси спільно з Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України провели у Тернополі семінар «Практична медіаграмотність для викладачів cуспільних дисциплін». Учасниками семінару стали вчителі історії, голови районних методичних об’єднань учителів суспільних дисциплін Тернопільської області. 12 січня у конференц-залі готелю «Тернопіль» відбулося відкриття семінару. Перед присутніми виступили: головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, директор департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома, заступник міського голови м. Тернополя Леонід Бицюра, менеджер медіаосвітніх програм АУП Оксана Волошенюк.Читати далі на: http://www.medialiteracy.org.ua/index.php/17-novyny/496-u-ternopoli-vidbuvsia-seminar-prysviachenyi-pytanniam-mediahramotnosti.html


«Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи» Академія української преси оголошує початок реєстрації на Четверту міжнародну науково-методичну конференцію «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи»

Четверта міжнародна науково-методична конференція «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи» відбудеться 18 – 19 березня 2016 року в м. Києві.
Заявки та тексти статей на участь у конференції приймаються до 20 лютого.

Детальніше …


putivnyk Завантажити Медіаосвіта. Короткий путівник

Оксана Волошенюк Матеріали семінару Практична медіа грамотність для викладачів суспільних дисциплін»
(Тернопіль, 12-14 січня 2016 року)Завантажити Оксана Волошенюк. Медіаосвіта. Презентація

Завантажити Оксана Волошенюк. Медіаграмотність. Презентація


kino Вчитися “читати” кіно як чільна навичка медіаграмотного суспільства

15 грудня на VII Пленумі Національної спілки кінематографістів України говорили про кіноосвіту. Про кіноосвіту як підготовку фахових кінематографістів і про кіноосвіту як навчання аудиторії декодуванню аудовізуальних зображень. Оксана Волошенюк, менеджер медіаосвітніх програм АУП, член Міжнародної асоціації кінокритиків (FIPRESCI) розповіла про масштабні кіноосвітні програми.

Читати далі …


media2 Корисні ресурси: Проект MediaSapiens

http://osvita.mediasapiens.ua/

Важливі рубрики:

Медіаосвіта

Книги про медіа

Медіа і діти


media Як ефективно гуглити й перевіряти інформацію

http://osvita.mediasapiens.ua/mediaprosvita/how_to/yak_efektivno_gugliti_y_pereviryati_informatsiyu/


dsc 9791

Медіаосвіта та медіа грамотність

Завантажити Практична медіа грамотність для викладачів суспільних дисциплін та пілотування посібника «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін». Програма семінару

Завантажити Сходинки до медіаграмортності. Навчальна програма

Завантажити Основи медіа грамотності. Навчальна програма


aup1

Корисні ресурси:

Академія Української Преси

Бібліотека з медіаосвіти

Бібліотека масової комунікації та медіаграмотності


dsc 83661

images

Заліщицька державна гімназія у складі 7 українських шкіл із списку найбільш інноваційних у світі

Заліщицька державна гімназія – профільний навчальний заклад нового типу. В гімназії функціонує 9 відділень: українська мова і література, світова література, історія України, математика, інформатика, географія, біологія, фізика і основи наукових досліджень. В рейтингу найбільш інноваційних закладів опинилася тому, що учнів тут навчають використовувати сучасні технології, які впроваджуються практично на всіх предметах: навчають використовувати хмарні сервіси, внутрішні освітні платформи школи і т.п. В гімназії функціонує медіа студія «Думка плюс», де учні можуть створювати фільми та презентації. Педагоги закладу також проходять навчання на предмет використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі.

Читати детальніше на:

http://www.segodnya.ua/life/education/7-ukrainskih-shkol-voshli-v-spisok-samyh-innovacionnyh-v-mire-673614.html

http://uazmi.net/news/dQxhyZSn7t1lAolr9SJK6M


vchyteli logo

Освітній проект для шкільної молоді
«Враховуй різницю»

В Україні стартував інноваційний освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю». В межах проекту з початку 2016 року старшокласникам викладатимуть новий предмет – курс за вибором «Кроки до порозуміння».

Рекомендуємо для ознайомлення навчальну програму курсу за вибором для учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів «Кроки до порозуміння».

В даний час програма курсу направлена в МОН України на предмет надання грифу.

Завантажити Програма курсу «Кроки до порозуміння»


dem shkola Приймаються заявки на участь у Всеукраїнській програма освіти для демократичного громадянства “Демократична школа”

Детальніше…

Подати заявку можна тут: https://theewc.wufoo.com/forms/p4uo5w00iv2p74/


Неформальна освіта. Безкоштовні онлайн-курси в Інтернет-середовищі. Детальніше…


gisap 1

gisap 3

Шановні колеги!

Міжнародна Академія Науки та Вищої освіти (МАНВО; Великобританія) запрошує Вас взяти участь у масштабному міжнародному науково-аналітичному проекті, який дає можливість не тільки опублікувати свої дослідження в британському збірнику наукових робіт або в періодичному виданні GISAP, але й здобути відомість в міжнародній науковій спільноті шляхом участі в національних та міжнародних першостях з наукової аналітики.


gisap 2 З 19 по 25 листопада 2015 року відбудеться міжнародна науково-практична конференція:

Назва: “СУЧАСНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ НАУК БІОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ ЯК ФАКТОРИ ВИРІШЕННЯ НАГАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ВИЖИВАННЯ ЛЮДИНИ І НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА”

Заходи присвячені пам’яті видатного давньогрецького цілителя й лікаря Гіппократа та мають статус його “Меморіалу”.
Захід присвячений: сільськогосподарським наукам, біологічним наукам, медичним наукам, фармацевтичним наукам, ветеринарним наукам

Відіслати заявку: http://gisap.eu/node/331?event=62349


gisap 4 Назва: “УМОВИ ТА ЦІЛІ РОЗВИТКУ СУСПІЛЬНИХ ПРОЦЕСІВ В КОНТЕКСТІ ПРІОРИТЕТУ ЛІБЕРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ Й ПОВАГИ МОРАЛЬНО-КУЛЬТУРНИХ ТРАДИЦІЙ”

Заходи присвячені пам’яті видатного римського історика Марка Туллія Цицерона та мають статус його “Меморіалу”.
Захід присвячений: економічним наукам і менеджменту, юридичним наукам, військовим наукам, політичним наукам

Відіслати заявку http://gisap.eu/node/331?event=62350


school future 8 Школа майбутнього відкрилася в Фінляндії

Перейти на: http://dictat.net/shkola-budushhego-otkryilas-v-finlyandii


Завантажити Проект «Школа та клас»


Завантажити 5 освітніх проектів


geo.2

Класна школа. 2.0.

ЗавантажитиУкраїнська освітня реформа у європейській перспективі. Зміни починаються зі школи. Міжнародна конференція. Програма

Завантажити «Класна школа» в Україні? Чому? Як? Для чого?

Завантажити «Класна школа». Принципи

ЗавантажитиКласна школа в Україні – порадник з проведення класних та загальношкільних дебатів

Завантажити Навчальний проект

Завантажити Мотивація учнів до навчання

Завантажити Статут освітньої програми «Класна школа»

Завантажити Класна школа – посібник для шкіл

Завантажити Вчитель на початку ХХІ століття

Завантажити Разом в команді

Завантажити Чому в командах, чому разом?

Завантажити Дискусії та дебати

Завантажити Чому блоги?

Завантажити Планування реалізації проекту «Класна школа»


Всеукраїнський проект «Хмарні технології в освіті»

Завантажити Щодо участі у Фестивалі педагогічних ідей у рамках Всеукраїнського проекту «Хмарні технології в освіті». Лист Інституту модернізації змісту освіти МОН України від 16.09.2015 № 2.1/10-225

Завантажити Перелік загальноосвітніх навчальних закладів, що беруть участь у дослідно-експериментальній роботі за темою «Хмарні сервіси в освіті» (Cloudservicesineducation)

Завантажити Реєстраційна форма для участі у Фестивалі педагогічних ідей у рамках Всеукраїнського проекту«Хмарні сервіси в освіті»


Всеукраїнський соціальний проект “ІКТ – освітянам”

Завантажити Положення про Всеукраїнський соціальний проект “ІКТ – освітянам!”

Завантажити Заявка на участь у Всеукраїнському соціальному проекті “ІКТ – освітянам!”

Інформаційні повідомлення щодо організації та проведення соціального проекту будуть оприлюднені на порталі освітян України – http://pedrada.com.ua


Науково-педагогічний проект “Підготовка керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями “Академія інноваційного розвитку”

Завантажити Навчально-практичний семінар з питань інноваційного розвитку та підвищення професійного рівня керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів. 01-05.12.2014. м. Київ (лист департаменту вищої освіти МОН України від 13.11.2014 № 4/1-19-3299-14).

Завантажити Школа політичного консалтингу та Політичного PR (лист департаменту вищої освіти МОН України від 13.11.2014 № 4/1-19-3300-14).

Завантажити Про проведення науково-педагогічного проекту “Підготовка керівних, педагогічних та науково-педагогічних кадрів до роботи за інноваційними освітніми технологіями “Академія інноваційного розвитку”. Наказ МОН України від 22.05.2014 № 632. Опис проекту. Програма реалізації проекту

Детальніше на сайті Академії інноваційного розвитку
http://www.air-edu.com.ua/

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти