НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ

Всеукраїнський вебінар «Мотивація digital покоління до читання», присвяченого відзначенню  Міжнародного дня дитячої книги.
 
Шановні колеги!
Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України запрошує Вас 2 квітня 2021 р. з  11-00 до 13-00 взяти участь у Всеукраїнському вебінарі «Мотивація digital покоління до читання», присвяченого відзначенню  Міжнародного дня дитячої книги.
Організатори заходу: Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського НАПН України, видавництво  «Ранок», секція працівників шкільних бібліотек Української бібліотечної асоціації, ініціативна група шкільних бібліотекарів України.

Захід проходитиме на платформі Zoom з трансляцією на  YouTube.
Вхід за посиланням:  https://youtu.be/miA9FEQF2v0


26 березня цього року у Тернопільському ОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet проведено обласний вебінар “Шкільна бібліотека як інформаційно-методичний центр сучасної школи” для шкільних бібліотекарів.

Метою і завданням заходу було удосконалення сучасних підходів щодо організації діяльності шкільної бібліотеки як невід`ємної частини освітнього простору у відповідності з концепцією Нової української школи; розвиток практичних вмінь бібліотекарів щодо організації роботи бібліотеки в умовах впровадження НУШ.

Науково-методичний супровід семінару здійснювали: методист відділу освітнього адміністрування, кандидат педагогічних наук, доцент Корнієнко С. М. з вступним словом: «Модернізація бібліотек сучасної загальноосвітньої школи у контексті гуманізації та інформацій освіти; та завідувач науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО Сіньковська І. М. з міні-лекцією «Використання новітніх технологій та електронних ресурсів у роботі шкільної бібліотеки» та презентацією електронних ресурсів бібліотеки інституту.

Основою вебінару був обмін ідеями та досвідом роботи шкільних бібліотекарів, а саме:

Мельничук Ліля Степанівна, бібліотекар Козівської ЗЗСО № 2, призер обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека 2019-2020», поділилась досвідом організації і проведення мультимедійних ігор з молодшими школярами як засобу формування у них інтересу до читання.

Костильова Ольга Василівна, бібліотекар Тернопільської ЗОШ № 13 імені Андрія Юркевича, призер обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека 2019-2020», розкрила проблему розвитку читацьких компетентностей учнів як невід`ємної потреби в роботі шкільної бібліотеки.

Ярема Олеся Іванівна, бібліотекар Тернопільської ЗОШ № 19, призер обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека 2019-2020», познайомила з досвідом формування і розвитком читацьких компетентностей школярів в умовах шкільної бібліотеки як території читання.

Бібліографом науково-педагогічної бібліотеки Вадимом Репешко підготовлено рекомендаційний бібліографічний список газетно-журнальних статей «Сучасний бібліотечний простір у НУШ: крок до успіху».

Підводячи підсумки дійшли до висновку, що НУШ без нової сучасної шкільної бібліотеки не відбудеться, адже бібліотека – це місце, де щодня для спільної роботи зустрічаються всі учасники навчально-виховного процесу. Саме в бібліотеці діти отримують практичні навички пошуку інформації, вміння працювати з нею. Тож особливою є роль шкільної бібліотеки та шкільного бібліотекаря у формуванні медіа культури підростаючого покоління.

Інформаційні матеріали (презентації виступаючих), рекомендаційний бібліографічний список газетно-журнальних статей буде розміщено на сайті ТОКІППО: сторінка «Бібліотека», розділ «Новини бібліотеки».


ДО 150-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ
25 лютого 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Відповідно до Указу Президента України від 29.01.2021 № 32/2021 та Постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки» Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України на допомогу учасникам освітнього процесу в популяризації спадщини Лесі Українки та проведенні соціокультурних заходів, присвячених 150-річчю від дня її народження, підготовлено віртуальну виставку-презентацію «Ні! я жива! Я буду вічно жити!»  https://dnpb.gov.ua/ua/?news=до-150-річчя-від-дня-народження-лесі-укра .
Запрошуємо всіх зацікавлених ознайомитись із запропонованою виставкою-презентацією


Всеукраїнські масові заходи, які проводитиме головний координаційний науково-методичний центр ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського для шкільних бібліотек у 2021р.

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам`яті Преподобного Нестора-Літописця, адже, за інформацією вчених, саме з його праць починається українська мова.
У читальній залі розгорнуто виставку, присвячену Дню української писемності та складено рекомендаційний бібліографічний список літератури.

 

 

 

 

 


Методичні рекомендації для  організації роботи шкільних бібліотекарів під час дистанційного навчання


Всеукраїнський вебінар «Інформаційне забезпечення освітнього процесу: реалії та сучасні виклики»

27 серпня 2020 р. Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) Національної академії педагогічних наук України провела Всеукраїнський вебінар «Інформаційне забезпечення освітнього процесу: реалії та сучасні виклики». Мета заходу – обговорення питань підвищення якості інформаційно-бібліотечного забезпечення учасників освітнього процесу з врахуванням сучасних викликів, зокрема й спричинених пандемією COVID-19.

У вебінарі взяли участь педагогічні та бібліотечні працівники закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти та методисти з бібліотечних фондів обласних, районних та міських управлінь освіти й науки різних областей України, представники видавництва «Ранок».

Шановні коллеги пропонуємо вам познайомитись з матеріалами вебінару та використати їх у свіоїй роботі.

Із доповідями виступили: кандидат наук з соціальних комунікацій, завідувач відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ Л. О. Пономаренко («Науково-інформаційні ресурси ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського як складник освітнього середовища»);

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри освітнього лідерства ІППО Київського університету ім. Бориса Грінченка, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ О. Є. Матвійчук («Академічна доброчесність учасників освітнього процесу»);

завідувач відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ І. І. Хемчян («Трансформація роботи шкільної бібліотеки в умовах пандемії»);

науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ О. Л. Гончаренко («Безпека в Інтернеті – важлива складова дистанційних технологій в освіті»);

головний бібліограф відділу науково-методичної, соціокультурної та міжнародної діяльності ДНПБ М. Х. Лапада («Створення інклюзивного освітнього середовища в Новій українській школі: інформаційно-бібліографічне забезпечення»).


Рекомендації щодо виходу освітянських бібліотек з карантину, спричиненого епідемією COVID-19


Шановні колеги!
До вашої уваги пропонуємо актуальне електронне видання, що надійшло до Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського НАПН України.

 

Психологія і педагогіка у протидії пандемії COVID-19

 

інтернет-посібник

 

За науковою редакцією Президента НАПН України В.Г. Кременя

[координатор інтернет-посібника В.В. Рибалка ; колектив авторів]

Київ

ТОВ «Юрка Любченка»

2020

 


Патріотизм в контексті викликів: 
“Національно-патріотичне
виховання молоді”

(Рекомендаційний бібліографічний покажчик літератури)

 

 

 

 


Надходження періодичних видань у І кварталі 2020 р.

Науково-педагогічна бібліотека ТОКІППО

https://cutt.ly/Rt0CXJ7

 • ж. Інформаційний збірник для освітян» «Педагогічна преса» № 1, № 2, № 3
 • ж. Методист «Шкільний світ» № 1, № 2, № 3
 • ж. Управління школою «Основа» № 1/3, № 4/6, № 7/9
 • ж. Виховна робота в школі «Основа» № 1, № 2, № 3
 • г. Педагогічна газета України» «Педагогічна преса» № 1
 • г. Сучасна освіта України «Педагогічна преса» № 1/2, № 3/4, № 5, № 6 № 7, № 8, № 9, № 10
 • ж. Дошкільне виховання № 1, № 2, № 3
 • ж. Початкова освіта «Шкільний світ» № 1, № 2
 • ж. Початкова школа № 1, № 2, № 3, № 4
 • ж. Початкове навчання та виховання «Основа» № 1/3, № 4/6, № 7/9
 • ж. Вихователю ГПД. УСЕ для роботи «Основа» № 1, № 2, № 3
 • ж. Біологія і хімія в рідній школі «Педагогічна преса» № 1, № 2
 • ж. Всесвітня література в школах України «Педагогічна преса» № 1/2
 • ж. Географія та економіка в рідній школі «Педагогічна преса» № 1/2
 • ж. Здоров’я та фізична культура ШС № 1, № 2, № 3
 • ж. Іноземні мови в школах України «Педагогічна преса» № 1
 • ж. Історичний калейдоскоп (Вінниця) № 1
 • ж. Історія . Новий погляд № 1/2, № 3/4
 • ж. Історія в рідній школі «Педагогічна преса» № 1, № 2
 • ж. Математика в рідній школі «Педагогічна преса» № 1
 • ж. Математика «Шкільний світ» № 1, № 2
 • ж. Мистецтво в школі «Основа» № 1, № 2, № 3
 • ж. Трудова підготовка в рідній школі «Педагогічна преса» № 1
 • ж. Укр. мова та література в школах України «Педагогічна преса» № 1/2
 • ж Українська мова та література «Шкільний світ» № 1
 • ж. Фізика та астрономія в рідній школі «Педагогічна преса» № 1
 • ж. Фізичне виховання в рідній школі «Педагогічна преса» № 1
 • ж. Надзвичайна ситуація плюс № 1, № 2, № 3, № 4
 • ж. Особлива дитина: навчання і виховання» «Педагогічна преса» № 1
 • ж. Психолог «Шкільний світ» № 1, № 2
 • ж. Соціальний педагог «Шкільний світ» № 1, № 2
 • ж. Позашкілля «Шкільний світ» № 1, № 2, № 3
 • ж. Шкільний бібліотекар «Основа» № 1, № 2, № 3
 • ж. Баланс-бюджет № 1-16; ж. Зарплата та кадрова справа № 1-7; ж. Казна України № 1

Укладач Інна Сіньковська


Шановні читачі!

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 р. “Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19” з 12.03.2020 р. – 24.04.2020 р. відвідування бібліотеки заборонено. Проте читати можна і треба. Нині чимало людей надає перевагу електронним книгам.

Пропоную вам кілька сайтів, де можна легко знайти україномовну книжку потрібного формату у віртуальній електронній бібліотеці.

Електронна бібліотека (англ. Digital library) — розподілена інформаційна система, що дозволяє зберігати і використовувати різнорідні колекції електронних документів (текст, графіка, аудіо, відео тощо) завдяки глобальним мережам передачі даних в зручному, для кінцевого користувача, вигляді.

Віртуальні інтернет бібліотеки

www.nbuv.gov.ua – Національна бібліотека ім. В. І. Вернадського

www.chl.kiev.ua/ – Національна бібліотека України для дітей

www.ukrlib.com.ua – бібліотека української літератури. Класична, сучасна література, біографії; корисна інформація для школяра

www.ae-lib.org.ua – бібліотека світової літератури – оригінали та переклади

https://ukrclassic.com.ua/ – українська література. Все для вивчення української літератури

poetry.uazone.net – поетика – класична та сучасна українська поезія

exlibris.org.ua – українська електронна бібліотека: історія, публіцистика, художня література

http://www.bukvoid.com.ua – веб-сайт “Буквоїд”
http://www.nplu.org – веб-сайт Національної парламентської бібліотеки України (м.Київ)

https://megabite.ua/articles/10-najkrashih-onlayn-bibliotek-z-elektronnimi-knijkami-ukrainskou-movou.html 10 найкращих он-лайн-бібліотек з електронними книжками українською мовою

https://old.uinp.gov.ua/ebooks електронні видання Українського інституту національної пам’яті

http://tvoemisto.tv/news/top5_ukrainomovnyh_onlaynbibliotek_68973.html ТОП-5 україномовних он-лайн-бібліотек

http://library.kr.ua/libworld/elib.html електронні бібліотеки

http://www.loc.gov – веб-сайт Бібліотеки Конгресу США
www.bnf.fr – Bibliotheque Nationale или BNF) — веб-сайт Національної  бібліотеки Франції
www.bl.uk – веб-сайт Британської бібліотеки

Аудіокнига (аудіо-книга, звукова книга, звукокнига, книга вголос, англ. audiobook) — озвучена й записана на цифровий носій книга. Звукозаписана книга тиражується як платівка, магнітофонна касета, компакт-диск, комп’ютерний файл тощо.

Усе частіше у громадському транспорті, на вулицях, у кафе ми бачимо людей, котрі йдуть в ногу з часом та використовують аудіокниги у повсякденному житті. Пропонуємо вашій увазі кілька сайтів, які поки що лише розвиваються, але вже займають таку потрібну для нас усіх нішу – дають можливість книгу – слухати!

Перша в Україні онлайн-бібліотека аудіо-книг Слухай.

https://melni.me/14-sajtiv-dlya-zavantazhennya-audioknyg-bezkoshtovno 14 сайтів для завантаження аудіокниг безкоштовно

https://maximum.fm/zyavilasya-persha-mobilna-biblioteka-audioknig-ukrayinskoyu-movoyu_n159082 перша мобільна бібліотека аудіокниг українською мовою

https://4read.org/tales Аудіокниги українською

https://nashformat.ua/catalog/elektronni-audioknyhy Аудіокниги – он-лайн. Бібліотека книг різних жанрів та авторів

Укладач Інна Сіньковська


Шановні колеги!

Тепер кожен українець може навчатись цифровій грамотності безкоштовно, корисно та цікаво!

Міністерство цифрової трансформації запустило  онлайн-проект «Дія. Цифрова освіта», який   втілюється за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge. Ця національна онлайн-програма, має на меті підвищити цифрову грамотність українців, адже на сьогодні не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян. На даний час на платформі доступні наступні освітні серіали з цифрової грамотності: базовий із цифрової грамотності (має три рівні знань); для вчителів; для батьків «Онлайн-безпека дітей». Незабаром стануть доступними ще п’ять категорій курсів. Новий серіал з’являтиметься щомісяця. Контент доступний українською, російською та жестовою мовою і орієнтований на різні цільові аудиторії — вчителів, лікарів, батьків, людей поважного віку тощо.  З метою залучення бібліотек України до національної кампанії з цифрової грамотності ВГО Українська бібліотечна асоціація 11 січня 2020 року підписала меморандум з Міністерством цифрової трансформації  про співпрацю у напрямку навчання громадян України ефективно та безпечно використовувати сучасні цифрові технології в роботі та навчанні, в професійному та особистісному житті.

Запрошуємо всіх Вас долучитися до національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!», та стати активними популяризаторами  проєкту «Дія. Цифрова освіта». https://osvita.diia.gov.ua/


Всеукраїнський конкурс « Шкільна бібліотека – 2019 – 2020 »

 Конкурс «Шкільна бібліотека» проводиться Мiнiстерством освіти i науки України, Інститутом модернізації змісту освіти спільно з Міністерством культури України, Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського Національної академії педагогічних наук України.

Мета – залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої та позашкільної освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії.

Координатор Всеукраїнського конкурсу “Шкільна бібліотека – 2020” в Тернопільській області

Сіньковська Інна Михайлівна, завідувач наукво-педагогічної бібліотеки ТОКІППО.

Контакти:

  • тел. роб. (352) 53-39-59
  • тел. моб. (+380)97-523-59-39
 • e-mail: i.sinkovska@ippo.edu.te.ua

1.      Нормативна база

2.      Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020»

3.      Учасники обласного етапу Всеукраїнського конкурсу  «Шкільна бібліотека – 2020»

4.      Підсумки обласного етапу конкурсу “Шкільна бібліотека – 2020”

5.       Всеукраїнський етап конкурсу “Шкільна бібліотека – 2020”
Для участі в 3-му (всеукраїнському) етапі конкурсантам необхідно:

 • зареєструватися на офіційній сторінці Конкурсу в розділі

“Реєстрація учасників”,

Термін виконання реєстрації з 15 до 23 квітня 2020 року.

 

 

 

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти