Діяльність центру ПССР

Понеділок, 05 січня 2015, 09:44

Тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів інтернатних закладів

14 травня 2015 року відбувся тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів інтернатних закладів за темою «Формування в учнів навичок відповідальної поведінки щодо свого здоров’я і життя».

Мета тренінгу − активізувати та поглибити знання учасників про основні моделі поведінки підлітків, сформувати навички свідомого ставлення до збереження репродуктивного здоров’я, розвинути навички впевненої відповідальної поведінки та вміння протистояти тиску.

Тренінг організовано та проведено методистом центру ППіСР ТОКІППО Ярмолицькою С.О.


Школа професійного зростання для практичних психологів ЗНЗ

15 травня 2015 року на базі ТОКІППО відбулось засідання школи професійного зростання для практичних психологів ЗНЗ на тему: «Формування мікронавичок щодо подолання емоційного вигорання у педагогів».

Мета заходу − розкрити поняття «синдром професійного вигорання», причини цього феномена, визначити основні шляхи його профілактики, виробити алгоритм індивідуального планування дій, що забезпечать подолання стресів у професійній діяльності.

Досвідом роботи щодо його запобігання ділились практичні психологи Кременецького району.

Школа професійного зростання організована та проведена методистом центру ППіСР Демидась С.Р. та доцентом кафедри педагогіки і психології Жизномірською О.Я.


Обласний семінар для практичних психологів ЗНЗ

7 травня 2015 року на базі Тернопільського ОКІППО відбувся обласний семінар на тему: «Вплив засобів масової комунікації на формування психіки школяра» для практичних психологів ЗНЗ.

На семінарі виступили науково-педагогічні працівники та методисти-психологи інституту, досвідом роботи щодо впливу ЗМІ на особистість школяра поділились практичні психологи Підгаєцького району.


Вебінар для методистів-психологів

23 квітня 2015 року центр практичної психології і соціальної роботи ТОКІППО провів вебінар на тему: «Розвиток професійних компетентностей у роботі методиста» для методистів-психологів районних методичних кабінетів.

Детальніше…


Клуб професійного спілкування для практичних психологів ліцеїв, колегіумів і гімназій

21 квітня 2015 року на базі Тернопільського ОКІППО відбувся клуб професійного спілкування на тему: «Обдаровані діти: виявлення, навчання і розвиток» для практичних психологів ліцеїв, колегіумів і гімназій.

Мета діяльності клубу − актуалізація знання про обдарованість, підняти рівень компетентності щодо роботи з обдарованими дітьми, сформувати навички співпраці психолога з педагогами, обдарованими дітьми та їх батьками. На заході розглянуто питання створення сприятливих умов для навчання та розвитку обдарованої дитини, вплив соціально-психологічного клімату на розвиток обдарованої дитини, формування, шляхи та закономірності формування здорового психологічного клімату в учнівському колективі, вплив вчителя на його формування та створення сприятливих умов в сім’ї обдарованої дитини.

Клуб професійного спілкування був організований та проведений практичним психологом центру ППСР Гук О.В.


Обласний постійно діючий семінар для соціальних педагогів ЗНЗ

16 квітня 2015 року на базі Тернопільського ОКІППО відбувся обласний постійно діючий семінар для соціальних педагогів ЗНЗ на тему: «Організація роботи соціального педагога з розв’язання проблеми насильства у школі. Успішна комунікація як засіб профілактики насильства в дитячому середовищі».

Детальніше…


Школа професійного зростання для практичних психологів ЗНЗ

12 березня 2015 року на базі тернопільського ОКІППО відбулось засідання школи професійного зростання для практичних психологів ЗНЗ на тему «Формування комунікативних навичок у педагогів в ЗНЗ щодо конструктивної взаємодії в учнівському колективі».

Детальніше…


11 березня 2015 року на базі Тернопільського ОКІППО відбувся тренінг для практичних психологів та соціальних педагогів інтернатних закладів на тему «Профілактика ризикованої поведінки підлітків як спосіб подолання негативних емоційних розладів».

Метою заходу було активізувати знання учасників тренінгу про особливості психофізіологічного розвитку підлітків; визначити поняття «ризикована поведінка», «емоційні розлади»; розкрити причини ризикованої поведінки підлітків і наслідки цього для їх здоров’я; сформувати навички власної відповідальної поведінки та способів регуляції емоцій в ризикованих ситуаціях.

Тренінг проведений методистом центру ППСР Ярмолицькою С.О.


Обласний постійно діючий семінар для соціальних педагогів

5 лютого 2015 року відбувся обласний семінар для соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів за темою «Організація роботи соціального педагога з розв’язання проблеми насильства у школі. Право дитини на захист від насильства».

На порядку денному стояли питання щодо основних обов’язків школи з попередження насильства за міжнародним і національним законодавствами, аргументації дій учасників навчально-виховного процесу з попередження насильства серед дітей на основі Конвенції ООН про права дитини, наслідків ігнорування проблеми насильства серед дітей для учасників навчального процесу.

Також було проведено тренінгове заняття за темою «Знання прав дитини – першооснова попередження та подолання насильства в школі».

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти