ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ Навчання освітян у I півріччі 2021 року

У I півріччі 2021 року відповідно до вимог Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, затвердженого постановою КМ України від 23.10.2013 № 819 (зі змінами, внесеними ПКМУ від 28.03.2018 № 230), розпорядження голови Тернопільської облдержадміністрації № 761/01.02-01 від 16.12.2020 «Про затвердження плану комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, на 2021 рік», наказу управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації від 27.01.2021 № 13/01-07 «Про підвищення кваліфікації керівного складу та фахівців освітньої галузі у сфері ЦЗ в 2021 році» на навчальній базі НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області з додержанням карантинних вимог, пройшли функціональне навчання 503 освітянина, а саме:

323 – керівники закладів загальної середньої освіти та їх заступники;

41 – керівники закладів дошкільної освіти;

139 – інші категорії.

У лютому, згідно з планом роботи на 2021 рік ТОКІППО, проведено в онлайнрежимі, інструктивно-методичну нараду «Організація навчання з питань ЦЗ в освітній галузі області. Актуальні питання» з керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту в місцевих органах управління освіти, центрах професійного розвитку педагогічних працівників органів державної влади та місцевого самоврядування. До проведення заняття долучились працівники навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД області, методист КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів області», а також 160 представників закладів освіти області.

У вступному слові директор ТОКІППО Петровський О. М. наголосив на важливості питань, які пропонуються до розгляду та необхідності в короткі терміни призначити посадових осіб в освітніх структурах державних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, які реформуються, і діяльність яких буде пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, та інформувати ТОКІППО. Доведено алгоритм дій з виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 16.12.2020 № 761/01.02-01 «Про затвердження плану комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, на 2021 рік» згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.2013 року № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту» (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 28.03.2018 року № 230).

В органи управління освітою територіальних громад надіслано зразки документів, які рекомендовані для використання в їх роботі з організації функціонального навчання і для подальшого направлення в підпорядковані навчальні заклади в частині, що їх стосується. Наголошено на питаннях навчання освітян з пожежної безпеки в НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області та на об’єктах освіти, зокрема під час проведення Днів цивільного захисту, Тижнів безпеки дитини. Звернено увагу на необхідність встановлення автоматизованих систем попередження пожеж, приведення в порядок шляхів евакуації з приміщень освіти, наявності і підтримання в належному стані первинних засобів пожежогасіння, пожежних кранів і гідрантів, пожежних водоймищ. Підбиваючи підсумки інструктивно-методичної наради, організатори наголошували на важливості порушених питань, проходженні функціонального навчання новопризначеними на посади освітянами, діяльність яких буде пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту, що лише спільними зусиллями структур виконавчої влади і самоврядування, рятувальників та освітян можливо створити необхідні умови для ведення ЦЗ, навчання діям у надзвичайних ситуаціях.

У квітні проведено в онлайн режимі інструктивно-методичне заняття з керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту в закладах освіти обласного підпорядкування. Розглянуто питання нормативно-правового забезпечення функціонального навчання з ЦЗ та алгоритм дій з виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 16.12.2020 № 761/01.02-01 «Про затвердження плану комплектування навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Тернопільської області з навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на 2021 рік» згідно з вимогами Постанови Кабінету Міністрів України від 23.10.13 року № 819 «Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту» (зі змінами, внесеними Постановою КМУ від 28.03.2018 № 230). Доведено зразки документів, які рекомендовані для використання в роботі з організації функціонального навчання. Окремо було наголошено на питаннях навчання освітян з пожежної безпеки в НМЦ ЦЗ та БЖД Тернопільської області та на об’єктах освіти, зокрема під час проведення Днів цивільного захисту, Тижнів безпеки дитини. На занятті з досвідом роботи з підготовки показового Дня ЦЗ та об’єктового тренування поділився директор Теребовлянського профільного ліцею Архитко О. В.

На курсах підвищення кваліфікації за освітньою програмою «Розвиток професійної компетентності учителів захисту України розглянуто сучасні аспекти цивільного захисту. Під час проведення заняття школи педагогічної майстерності керівників гуртків та курсів за вибором військово-патріотичного профілю, зокрема, розглянуто питання заходів безпеки та цивільного захисту під час проведення занять з членами гуртків та курсів.

 

Адміністрацією інституту керівникам місцевих органів управління освітою, центрів професійного розвитку педагогічних працівників області надіслано методичні рекомендації центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО щодо проведення Дня цивільного захисту, які рекомендовано врахувати під час підготовки заходу. Вказано, що у випадку неможливості практичного проведення (у зв’язку з карантинними обмеженнями), інформувати управління освіти і науки облдержадміністрації про дату перенесення у поточному навчальному році або вказати термін проведення у першому семестрі 2021–2022 навчального року.

Надавалися (у разі потреби) консультації педагогічним працівникам щодо організації заходів цивільного захисту, забезпечення проходження функціонального навчання керівним складом та фахівцями, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту.

Проводилася робота щодо внесення змін до обласної бази даних з функціонального навчання керівним складом, діяльність якого пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту в закладах освіти обласного підпорядкування.

У II півріччі заняття з функціонального навчання розпочнуться з вересня 2021 року:

06.–10.09 – з керівниками структурних підрозділів МОВВ та ОМС, які забезпечують виконання завдань ЦЗ;

07.–08.09 – з командирами формувань оповіщення та зв’язку м. Тернополя.

14.–15.09 – з командирами медичних формувань м. Тернополя.

14.–15.09 – командирами формувань пожежогасіння м. Тернополя.

 

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти