Семінар-практикум для педагогічних працівників області «Створення інтерактивних вправ для активізації пізнавальної діяльності»

18 червня 2021 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet, відбувся семінар-практикум для педагогічних працівників області «Створення інтерактивних вправ для активізації пізнавальної діяльності».

Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій, перехід до дистанційного навчання та оновлення підходів до надання освітніх послуг надає більше можливостей щодо використання персонального комп’ютеру, планшетів, мобільних телефонів у освітньому процесі.

Використання інтернет-ресурсів з інтерактивними завданнями, додатків до мобільних пристроїв, використання аудіо, відео тощо сприяє підвищенню мотиваційної активності учнів як під час уроків в класі, так і під час дистанційного навчання. Тому завдання сучасного та креативного вчителя знайти ефективні способи для розвитку мотиваційної діяльності учнів, поєднавши сучасний інформаційний простір та навчання.

Використання інтерактивних онлайн вправ під час уроків як традиційного, так і дистанційного навчання, без сумніву підвищують мотивацію до вивчення предмету у будь-якому класі.  Практикум провели методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та дистанційного навчання Німко Н.М. та вчитель інформатики НВК «Великогаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ с.Великі Гаї» Великогаївської сільської ради, інспектор відділу освіти виконавчого комітету Великогаївської сільської ради Сівінська О.З.  На семінарі-практикумі було розглянуто 4 онлайн-сервіси: mentimeter, flippity.net, canva та Liveworksheets для створення інтерактивнх вправ та дидактичних матеріалів. За допомогою інструменту mentimeter  можна провести опитування, голосування та вікторину в режимі реального часу. що дозволяє отримувати моментальний зворотний зв’язок від аудиторії. Учасники семінару на практиці побачили, як працює цей сервіс та навчилися створювати онлайн-опитування.  Безкоштовний інструмент Flippity дозволяє створювати колекцію різних інтерактивних вправ для навчання з використанням готових шаблонів, створених у  Google Таблиці. Учасники семінару також ознайомилися із можливостями сервісу сanva  для створення графіки, презентацій, афіш, візитівок та іншого візуального контенту.  Новим та цікавим для учасників заходу також був сервіс Liveworksheets, за допомогою якого можна готові аркуші із завданнями, створені у Word чи сanva, зробити інтерактивними. Сервіс дозволяє створювати класи та розподіляти завдання. В ClassRoom розміщено інструкції до кожного із сервісів та завдання, які учасники виконували впродовж семінару. Практикум завершився обміном думок та виробленням рекомендацій щодо використання запропонованих онлайн-сервісів.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти