Тренінг «Реалізація принципу емоційної духовно-синергетичної насиченості уроків інтегрованого курсу «Мистецтво»

4 червня 2021 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти, на платформі сервісу Google Meet, відбувся  тренінг для вчителів інтегрованого курсу «Мистецтво» та консультантів центрів професійного розвитку педагогічних працівників з питань професійного розвитку вчителів мистецтва «Реалізація принципу емоційної духовно-синергетичної насиченості уроків інтегрованого курсу «Мистецтво». Мета тренінгу: ознайомити вчителів інтегрованого курсу «Мистецтво» з принципом емоційної духовно-синергетичної насиченості уроків, питаннями компетентності та компетенцій у вивченні мистецтва різних стилів і напрямків.

Треніг провела Наталія Саранчук, методист відділу методики  навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

Учасники заходу ознайомились із питаннями: «Реалізація художньо-педагогічного принципу емоційної духовно-синергетичної насиченості уроків інтегрованого курсу «Мистецтво» в сучасній українській школі», «Емпатія як гуманістична складова духовності у процесі сприймання шедеврів мистецтва»,

«Художньо-творча діяльність учнів на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво».

Вчителі та консультанти виконали вправи та завдання, срямовані на володіння мистецькими компетентностями (віртуальна подорож мистецькими музеями світу, створення віртуальної художньої експозиції в стилі імпресіонізм), виконання вправ «Знайди картину у музеї», «Визнач стиль картини», «Хто написав ці музичні твори?»). Наталія Саранчук ознайомила присутніх із цікавими відео та аудіоматеріалами, присвяченими 210-ій річниці від дня народження Ференца Ліста, угорського композитора-романтика, видатного піаніста та педагога, благодійника свого часу, оригінальними експозиціями музею Орсе (м.Париж, Франція). Учасники тренінгу переглянули матеріали про Собор Паризької Богоматері (літературний твір, мюзикл. балет, кіномистецтво).

На завершення тренінгу вчителі та консультанти підвели підсумки та виробили рекомендації щодо актуальності застосування принципу емоційної духовно-синергетичної насиченості на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво», використання запропонованих матеріалів, вправ і завдань в процесі вивчення мистецтва.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти