Сучасний музичний керівник закладу дошкільної освіти

Мистецтво є своєрідним індикатором рівня культури суспільства загалом та особистості зокрема. Крім того (і це надзвичайно важливо!), воно здатне надихати, мотивувати й спонукати особистість до самовдосконалення. Тож невипадково назва освітнього напряму — “Дитина у світі мистецтва” — набула нового звучання в останній редакції Базового компонента дошкільної освіти. Автори прагнули таким чином зробити акцент на ролі мистецтва в розвитку особистості дитини та в дошкільній освіті загалом. Мистецька освіта дошкільнят не має на меті виховання художників, музикантів, акторів. Але здібності, якості, компетентності, що формуються і розвиваються в мистецьких видах діяльності, є інструментом творення дитини як особистості та збереження її унікальності. Залучення до мистецтва не лише збагачує особистий, індивідуальний досвід взаємодії дитини зі світом, а й допомагає їй навчитися проникати у внутрішній світ іншої особистості.

Музику використовують як універсальний засіб впливу на розвиток дитячої особистості. У повсякденному житті діти сприймають музику пасивно, адже вона є тлом, звучить неголосно, на другому плані. Проте це не означає, що від такого сприймання немає користі — вплив музики все одно залишається безпосереднім. А щоб цей вплив був результативним рекомендовано використовувати сучасні методи і прийоми музичного виховання дітей дошкільного віку.

Саме про це музичні керівники ЗДО області мали можливість почути на засіданні круглого столу, яке 25 травня цього (2021) року відбулось в онлайн просторі Тернопільського ОКІППО (платформа GoogleMeet).

Як популяризувати і розширити обізнаність педагогів щодо сучасних методів і форм використання музичних технологій розповіла  Зубаль ІМ., методист відділу дошкільної та початкової освіти ТОКІППО.

Поділилась своїм досвідом роботи на тему «Формування творчих здібностей дітей з використанням інноваційних технологій» Зембович Л.Л., музичний керівник Бережанського ЗДО «Ромашка», яка зазначила про доцільність і важливість використання інновацій у повсякденній роботі музичного керівника.

Про сучасні підходи до хореографічних занять у ЗДО, забезпечення умов для самовираження кожної дитини в хореографічній діяльності, що передбачає емоційне занурення в середовище, наповнене різноманітними формами і образами ознайомила присутніх Щербата М.І., хореограф Бережанського ЗДО «Ромашка». Слід відзначити професійні здобутки педагога, про що свідчать участь її вихованців у конкурсах, фестивалях, народних святах, всеукраїнських конференціях, майстер-класах, семінарах, педагогічних виставках, флеш-мобах.

Залучення дітей до музикування забезпечує розвиток їхньої пізнавальної активності, емоційного інтелекту, створює умови для самореалізації та самовираження під час створення музичних інструментів  із залишкових і природніх матеріалів, що є засобом  розвитку творчості дітей дошкільного віку. Саме про це зазначила у своєму виступі Карасьова Г.М., музичний керівник  Острівського ЗДО «Дзвіночок».

Вельми цікавий досвід роботи на тему «Вплив музики на дітей з особливими освітніми потребами.» донесла до аудиторії Хребетко К.С., музичний керівник  Тернопільського ЗДО №22 «Золота рибка», яка відмітила, що музика сприяє покращенню і збереженню здоров’я, впливає на загальний стан дошкільнят з ООП.

Сіньковська І.М., бібліотекар, завідувач науково-педагогічною бібліотекою ТОКІППО порекомендувала багато інформаційних джерел, які доцільно використовувати  у роботі музичного керівника ЗДО.

Дякуємо учасникам засідання круглого столу за цікавість до теми зустрічі та бажаємо усім професійного зростання, натхнення до роботи і задоволення від проживання кожного дня!

Більш детальну інформацію про засідання круглого столу , презентації, методичні рекомендації та інформаційні ресурси можна знайти на блозі «Дошкільна освіта Тернопільської області» https://zdo-tokippo.blogspot.com/

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти