Реалізація технології «Навчання у русі» як інновації у формуванні здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти

Збереження та зміцнення здоров’я нації в умовах сьогодення є головним пріоритетом сталого розвитку більшості держав світу. З огляду на це, реформування сучасної системи освіти в Україні зорієнтоване на розвиток фізично, соціально, психічно та духовно здорової особистості. Відповідно, щоб досягнути цієї мети необхідно сформувати умови, які сприятимуть оздоровчій руховій активності та здоровому способу життя дітей і молоді як найвищої соціальної цінності нашого суспільства.

21 травня 2021 р. у Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти у режимі відеоконференцій на платформі сервісу Google Meet лабораторією науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО проведено онлайн-тренінг для педагогічних працівників на тему «Реалізація технології «Навчання у русі» як інновації у формуванні здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти».

Мета заходу полягала в ознайомленні педагогічних працівників з актуальними проблемами організації інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи у закладах освіти, теоретичними і практичними аспектами інноваційної освітньої здоров’язбережувальної технології «Навчання у русі»; удосконаленні вмінь учасників тренінгу застосовувати основні форми, методи і прийоми освітньо-виховної роботи для формування гармонійно-розвиненої екологічно-толерантної особистості, розвитку особистісного потенціалу, підвищення індивідуальної рухової активності та позитивної мотивації, а також навичок здорового способу життя шляхом реалізації технології «Навчання у русі» як інновації для формування екологічної та здоров’язбережувальної компетентностей; розвитку вмінь інноваційної, методичної та науково-дослідної діяльності в напрямку реалізації наскрізних змістових ліній «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Здоров’я і безпека».

Вітання та побажання плідної співпраці від адміністрації інституту учасникам тренінгу висловила Людмила Андріївна Кучер, методист, в. о. завідувача лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО й ознайомила їх з інноваціями в освіті: дослідно-експериментальною роботою на тему «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання у русі» в системі оздоровчо-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів».

Ганна Федорівна Лопатка, кандидат біологічних наук, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів ТОКІППО, обґрунтувала необхідність розвитку здоров’язбережувальної компетентності школярів як умови підвищення якості освіти в закладах загальної середньої освіти.

Практичні аспекти квест-технології як засобу формування екологічної та здоров’язбережувальної компетентностей здобувачів освіти розкрила Зоряна Петрівна Миколів, методист лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО.

Ірина Ростиславівна Біркова, заступник директора з навчально-виховної роботи Залужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Збаразької міської ради Тернопільської області, провела майстер-клас «З досвіду роботи над реалізацією дослідно-експериментального проєкту «Здоров’язбережувальна технологія «Навчання у русі» в системі оздоровчо-виховної роботи Залужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Збаразької міської ради Тернопільської області».

Про особливості формування здоров’язбережувальної та екологічної компетентностей учнів основної та старшої школи шляхом упровадження технології «Навчання у русі» розповіла Світлана Степанівна Корчаківська, заступник директора з виховної роботи Опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Почаївської міської ради Тернопільської області.

Галина Василівна Бондар, вчитель початкових класів Опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Почаївської міської ради ознайомила педагогічних працівників з практичними аспектами впровадження «Навчання у русі» як ефективної технології розвитку учнів початкової школи.

Під час тренінгу учасники змогли поділитися досвідом та інноваційними ідеями щодо впровадження технології «Навчання у русі» й удосконалити фахові компетентності в напрямку реалізації наскрізних змістових ліній «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Здоров’я і безпека».

Технічну підтримку онлайн-тренінгу забезпечила Віра Юріївна Переймибіда, методист центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій і дистанційної освіти ТОКІППО.

Працівники лабораторії науково-дослідного та навчально-методичного забезпечення дисциплін еколого-природничого спрямування ТОКІППО щиро вдячні за розуміння, підтримку, активну співпрацю й позитивну атмосферу взаємодії  всім доповідачам та учасникам заходу.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти