Онлайн – тренінг «Основні аспекти надання домедичної допомоги при невідкладних станах на уроках фізичної культури»

Безпека для здобувача освіти – один із головних принципів Нової української школи. Для того, щоб організувати безпечне шкільне середовище, вчительство має володіти певними навичками. Одна з них – навичка домедичної допомоги.

Це потрібно для того, щоб педагоги знали, як діяти у непередбачуваній ситуації та мали шанс врятувати життя іншої людини.

18 травня 2021 року, відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet відбувся онлайн – тренінг  «Основні аспекти надання домедичної допомоги при невідкладних станах на уроках фізичної культури» для вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти Тернопільської області.

Мета цього заходу – набуття учителями фізичної культури теоретичних знань і практичних навичок надання першої допомоги при травматизмі, нещасних випадках й інших надзвичайних ситуаціях, яка спрямована на врятування та збереження життя здобувачів освіти під час невідкладних станів та мінімізацію наслідків впливу такого стану на його здоров’я.

Тренінг провела Галина Єднак, методист відділу методики  навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського ОКІППО.

В рамках тренінгу  висвітлені основні аспекти надання домедичної допомоги при невідкладних станах у закладах освіти, а саме: порядок виклику бригади швидкої допомоги; домедична допомога при ранах і кровотечах та способи їх зупинки; перша допомога при переломах та  вивихах; прийоми та способи іммобілізації із застосуванням підручних засобів, транспортування постраждалих; профілактика теплового і сонячного удару; ураження електричним струмом та опіки; алгоритм надання допомоги щодо відновлення життєвих функцій і усунення дії на організм потерпілого небезпечних та шкідливих чинників.

Отримані вчителями знання та відповідні навички допоможуть їм не лише впевненіше почувати себе у кризових ситуаціях, а й підвищити довіру до педагога з боку батьків та учнів. Зберегти життя школяра до приїзду медиків – обов’язок педагога.

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти