Круглий стіл «Актуальні проблеми правової просвіти в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа»»

20 вересня 2018 року в приміщенні  Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми правової просвіти в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа»», учасниками якого були голови методичних об’єднань класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів і фахівці Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Організувала і провела захід Сесик О.О., методист Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО  спільно із Максимюк І.Й., начальником відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Зі вступним словом звернулася до присутніх, налаштувавши їх на плідну й активну працю,  Хондогій І. В., директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області. Проаналізувала особливості морального здоров’я сучасної молоді та перспектив її розвитку, акцентуючи увагу присутніх на необхідності виховання нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.

Про можливості сучасної системи безоплатної правової допомоги, важливість співпраці закладів освіти із відповідними юридичними установами в ракурсі правової освіти й особливості правового захисту дітей та учнівської  молоді розповів Гордєєв Ю.В., директор Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Будз Т.В., голова Ради адвокатів Тернопільщини, поділився цікавими міркування щодо активної правопросвітницької діяльності та необхідності тісної співпраці освітніх закладів області із фахівцями цієї галузі, а також дієву силу прикладів, які необхідно використовувати у спілкуванні з учнями.

Жизномірська О. Я., кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, детально проаналізувала булінг як психологічну проблему сучасних підлітків та шляхи її вирішення, а також розповіла про психологічні особливості правового виховання, зауваживши, що завдання педагога, класного керівника полягає в тому, щоб не лише правильно визначити мету діяльності, ретельно підібрати методи й засоби її реалізації, але й сформувати певне психологічне середовище, що сприятиме досягненню учнями поставлених цілей.

Докладну інформацію про види та суб’єктів відповідальності за шкільне насильство подала головний спеціаліст відділу представництва Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Нужда С.Ф.

         Про правовий аспект у громадянському вихованні школярів, особливості використання найдієвіших засобів, форм і методів роботи в царині формування особистості, важливість вироблення класними керівниками власної стратегії роботи з учнями, а також значимість правопросвітництва, яке має опиратися на основні положення Концепції «Нова українська   школа», розповіла  Сесик О.О., методист Центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

Презентацію «Шкільний булінг» представила Максимюк І.Й., начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також аргументувала значимість співпраці центрів безоплатної правової допомоги зі школами області в світлі концептуальних засад реформування середньої освіти.          

      Методист Навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи Демидась С. Р. та  кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО Жизномірська О. Я. презентували психотехніки щодо правової обізнаності здобувачів освіти для використання їх у роботі класними керівниками.  розповіла про особливості морального здоров’я сучасної молоді та перспектив її розвитку, акцентуючи увагу присутніх на необхідності формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей.      

     Присутні ретельно ознайомилися  із рекомендаційним списком літератури на правову тематику, систематизованим  Сіньковською І. М., завідувачем науково-педагогічної бібліотеки ТОКІППО та інформаційними матеріалами Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

       Впродовж круглого столу точилися дискусії, присутні висловлювали власні міркування, ділилися досвідом у галузі правового виховання і дійшли до спільної думки щодо необхідності тісної співпраці закладів освіти області та Тернопільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Завантажити (DOCX, 161KB)

Завантажити (DOCX, 30KB)

Завантажити (DOCX, 15KB)

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти