32 роки тому сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства

Уже більше тридцять років відділяє нас від страшної трагедії, що відібрала життя й скалічила долі, справила значний вплив на суспільство, завдала величезної матеріальної шкоди та поставила під загрозу безпеку й здоров’я людей України та усього Європейського континенту.

 За ці три десятиліття Чорнобильську аварію, її причини, перебіг та наслідки вивчали найрізноманітніші спеціалісти — від фахівців з ядерної фізики та атомної енергетики до екологів, лікарів, психологів та істориків. Про Чорнобиль написано чимало літературних творів, опубліковані також спогади учасників та свідків трагедії. Чорнобиль став катастрофою європейського масштабу, викликом наукових технологій людському життю та випробуванням людської солідарності, місцем героїчних вчинків та сили духу.

Ліквідація наслідків катастрофи стала величезною соціально-економічною, політичною та морально-етичною проблемою не лише для України, а й для світової спільноти. ЧАЕС стала у центрі її уваги. В Україні було ухвалено чимало відповідних законодавчих актів, урядових 

Процес усвідомлення багатомірності трагедії Чорнобиля постійно продовжується і поглиблюється. Ми маємо пам`ятати, що під “уламками” вибуху, підступним впливом згубної радіації лишилися люди і земля, на якій вони живуть і будуть жити їх діти. Про це свідчать, нагадують, застерігають архівні документи…

За час, що минув від моменту аварії на ЧАЕС, уже виросло ціле покоління українців, які народилися посткомуністичній Україні та безпосередньо не пережили цю подію. Але саме це покоління має не тільки знати про катастрофу 1986 року, вивчати її витоки та результати, а й зберігати та передавати далі пам’ять про ліквідаторів аварії та всіх людей, яких не оминула страшна трагедія. Саме задля цього — збереження пам’яті про Чорнобильську катастрофу, якою вона постає у розповідях її свідків, — Чорнобильською історичною майстернею міста Харків та Українською асоціацією усної історії за підтримки Міжнародного освітнього центру міста Дортмунд та МЗС Німеччини серед українських старшокласників та студентів був проведений конкурс дослідницьких есеїв «Чорнобиль та Східна Україна: портрети і долі 1986–2015»

ВІРТУАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ КАБІНЕТИ
Нова українська школа
ЗНО
Виховна робота: Сайт, Facebook
Інформаційно-комунікаційні технології
Інклюзивне навчання
Навчально-методичний центр психологічної служби і соціальної роботи
Відділ організаційно-методичної та інформаційно-видавничої діяльності
Еколого-природниче спрямування
Новини МОН України

Корисні ресурси
Офіційне інтернет-представництва Президента України
Верховна Рада України
Комітет з питань науки і освіти ВРУ
Урядовий Портал
Міністерство освіти і науки України
Тернопільська обласна рада
Тернопільська обласна державна адміністрація
Управління освіти і науки ТОДА
Інститут модернізації змісту освіти
Український інститут національної пам'яті
Український центр оцінювання якості освіти
Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти